Понад 20 днів у Тернополі буде рабство на полотні

0
185

рабствоДискримінацію людей – від расової до гендерної і сексуальної покажуть у Тернополі на полотнах художниці з Дніпропетровська Аліни Гаєвої. У п’ятницю, 22 липня, о 19.00 відкриють її виставку «Рабство» в галереї «Бункермуз».

Авторка розглядає різні контексти, в яких і стосовно кого проявляються обмеження прав інших й до яких наслідків вони призводять.

– На перший погляд, сучасне суспільство є гуманістичним і забезпечує рівність прав та можливостей усім, – каже Аліна. – Однак, боротьба чомусь досі не вщухає. Щоправда, зараз ми частіше виступаємо не “за”, а “проти” – дискримінації, приниження, воєн тощо. І ці протести, що не вщухають в різних точках планети є свідченням того, що ми досі в рабстві: існуючих чи нав’язаних поглядів, цінностей, стереотипів. Родина має бути певного формату, зовнішність підганяється під середній стандарт, більшість не може обрати навіть професію чи роботу за покликом серця…

Аліна ГаєваХудожницю також цікавить момент зворотної (позитивної) дискримінації в розвинутих суспільствах. На її думку, це є ще одним доказом того, що модель співжиття не замінили іншою (з різними відтінками й кольорами), а просто дещо трансформували, і світ залишився в “чорно-білому” дуалізмі.

Виставка діятиме до 11 серпня. Вхід вільний.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ