Висновок тернополянки після школи ісламознавства: братерство – в діалозі і обміні інформації

0
473

школа ісламознавстваТаємничий мусульманський світ 5 днів вивчала тернопільська журналістка Ірина Скоробогата. Прес-секретар Тернопільської єпархії УПЦ КП відвідала Міжнародну молодіжну літню школу ісламознавства: «Іслам у Європі, Україні та на Близькому Сході: історія і сучасність».  Школа діяла у Національному університеті «Острозька академія». У програмі – лекції, доповіді учасників, дискусії, зустрічі з науковцями і представниками ісламських релігійних та громадських організацій.

Йшлося про історію ісламу й мусульман в Україні, у країнах Європи та на Близькому Сході, про мусульманську теологію і філософію.

–  Тисячоліттями  тривають війни, які виправдовують розбіжностями у релігійних переконаннях.  – говорить Ірина Скоробогата. – Найбільший абсурд в тому, що війни декларують в ім’я миру. А за допомогою тієї енергії, яку людство витрачає на війну, можна було б вже створити рай на землі. Але часто війни тривають не тому, що різні групи людей воюють одні з одними, а через конфлікт кожної людини із самим собою.

школа ісламознавстваНакопичення в собі гніву, ненависті, божевілля потребує виходу назовні. Усі люди борються із собою і коли це їм набридає, починають боротися з кимсь іншим. Чи помічали ви, що під час життєвих труднощів ваше обличчя сяє ентузіазмом, а хода стає енергійнішою? Так і під час війни – людині легше, що хоча б кілька днів їй не потрібно боротися із собою, а знайшлося джерело для протистояння ззовні.

Літню школу ісламознавства присвятили становищу ісламу й мусульман  в Україні, а також в регіонах, де минулого року сталися найбільш резонансні і значущі події, що впливають на мусульманський світ. Учасники говорили про історію ісламу в Україні,  ісламофобію. Йшлося про проблеми втікачів із мусульманських країн, проблеми екстремізму, конфліктів, пов’язаних із припливом мігрантів до Європи.

– Питання не в тому, щоб змінити політичні ідеології в світі, а навчити людей братерству. – продовжує Ірина Скоробогата. – Цього шансу можна досягнути діалогом, знайомством з іншою культурою, обміном інформацією, знаннями.

Неможливо постійно продовжувати зовнішню війну. Колись потрібно буде повернутися всередину себе. Людина має бути цілісною. Поважати своє тіло, не заперечувати його, а любити, цінувати і дякувати за нього. Матерію не заперечують, нею – насолоджуються. Ми ходимо на двох ногах. У птаха – два крила для польоту. Матерія і дух, тіло і душа – це наші два крила.

школа ісламознавства
Із шейхом Саїдом Ісмагіловим, муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» у Києві

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ