Унікальна печера Тернопільщини

0
260

big_29658Казкова печера Млинки, загальною протяжністю близько 35 кілометрів, була відкрита спелеологами в другій половині 20 століття.

Млинки – єдина в своєму роді печера, ходи якої розташовуються горизонтально. Її історія почалася ще тоді, коли на місці сучасної Тернопільської області знаходилося одне з сарматських морів. Нинішні ходи печери – це колишні тріщини в дні моря, які з часом збільшилися під руйнівним впливом води. Через кілька сотень років весь водойму повністю висох, залишилося тільки гіпсове дно, засіяне всілякими лазами і ходами.

Печеру називають «Млинки» в честь однойменного стародавнього селища, в якому працювали чотири млини. Ще в 18 столітті селяни використовували одну з них для переробки гіпсу, видобутого в печерах.

Видобуток каменю припинили трохи менше століття тому, сьогодні ці місця – найважливіша природна пам’ятка України. Майже всі ходи в ній дуже вузькі, без спеціального одягу та спорядження по ним не пробратися. Туристичні групи в печеру Млинки формують по 4-6 чоловік, а вартість одного вхідного квитка становить 150-200 гривень. Всередині печери знаходиться кілька красивих залів з білими, жовтими, червоними і навіть чорними кристалами та сталактитами, а повітря печер визнане одним з найчистіших і корисних для організму людини.

Джерело – http://www.turystam.in.ua/13574-kazkova-pechera-mlinki-utvorilasya-z-trishchin-u-dni-morya

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ