Нюанси євроінтеграції або чому англійці хочуть втекти з ЄС

0
324

13514243_1047929518618156_1571700870_nАнглія останнім часом дивує. То Шотландія бажає вийти з її складу, то її вболівальники на футбольному форумі “відзначились” із заявленими провокаторами РФ. Як на досить спокійну й консервативну націю – новин за їх участю побільшало.

Країни ЄС з острахом поглядали в сторону Великобританії. Адже тамтешні жителі: англійці, валійці, шотландці і представники двох народів із Ірландій визначались – чи залишатись “великій Б” ( Велика Британія) у Союзі Європейських держав.

Багато хто думав, що з цього референдуму буде пшик. Але це вам не ДНР і ЛНР, де варіантів не було. Острівна країна поділилась на два табори – із 30 з лишнім мільйонів аж 52% сказали, що бажають вийти із ЄС.

Англія – не пересічний учасник Європейського Союзу, адже разом із Німеччиною і Францією формують Європу, яку ми всі собі уявляємо, як гаранта заможного й благополучного життя. Тому виникає цілком зрозуміле запитання – чи не розвалиться така бажана для заробітчан мрія їздити до країн заходу, чи не буде ЄС біднішим після виходу такого важливого гравця. Адже вони давали кошти до МВФ, фінансували європроекти, які у більшості випадків себе не виправдовували.

Усі ми чомусь думаємо, що коли наша держава увійде до європейської співдружності, то наші проблеми вирішаться самі по собі. Але варто усвідомити, що окрім привілеїв у вигляді зони вільної торгівлі й безвізового режиму є довгий список зобов’язань, яких повинні дотримуватись люди, політики, бізнесмени тощо. А от чи вдасться?

Микола Z

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ