Світ попрощався зі Святішим Отцем Франциском, 266-им Папою Римським, який був на службі понад 12 років.
Спогади про особисті зустрічі із понтифіком вплітаються у вінок пам’яті первосвященику.
Минулоріч на такій зустрічі побувала львів’янка Ірина Панчишин в складі делегації Клубу Успішних Жінок World Woman Club Lviv. Я попросила пані Ірину поділитися спогадом.
– Якби не було тієї поїздки, то смерть Папи Римського була б просто новиною з медіа ресурсів, – сказала жінка. – А так ця подія викликала роздуми, співпереживання, запала глибоко в душу. Папа Римський, обраний Конклавом кардиналів, вважається намісником Творця на землі. Він має уособлення влади від Бога, є провідником християнських цінностей — віри, любові, милосердя, толерантності, важливості миру у світі, де немає місця війнам. Однак, 24 лютого 2022 ріку перевернуло планету у пекло кривавої війни, з україною в центрі світу. Чи підтримував Франциск війну? Звісно, ні. Але його заклики до миру часом звучали так, ніби не враховували реальності. Після неоднозначних висловлювань понтифіка щодо російсько-української війни, пропозиції білого прапора, коли немає сили, ми, делегація жінок, вирішили домогтися особистої аудієнції з Папою. Це стало можливим завдяки великій роботі Надзвичайного і Повноважного Посла України у Ватикані Андрія Юраша. Вірю, що особисте наше спілкування, українські дарунки й наголос на тому, що в Україні щодня гинуть діти, мали вплинути на серце Папи. Безпека дітей завжди була для нього одним із найважливіших питань.Того ж року, завдяки сприянню нашого Посольства Папа Франциск переглянув український фільм «20 днів у Маріуполі».
Цього року зустрітися особисто вже не вдалося. Папа Франциск перебував у важкому стані. Та уявіть собі силу Божу й силу Святого Духа, які дозволили йому піднятися на Великдень, щоб виголосити свою останню промову — й вона стосувалася України.
Ось важливі слова з пасхального привітання, зачитаного з балкона Собору Святого Петра головним церемоніймейстером Святого Престолу архієпископом Дієґо Джованні Равеллі у присутності Понтифіка:«Нехай Воскреслий Христос принесе пасхальний дар миру у стражденну Україну та заохотить усі залучені сторони й надалі докладати зусиль для досягнення справедливого і тривалого миру».
Святіший Отець Папа Франциск відійшов у Вічність. Повернувся під опіку Творця.
А я вдячна за те, що мала честь відчути ауру цієї величної особистості.
Людмила ОCТРОВСЬКА










































