Керівник облспоживспілки розповів, як у селах Тернопільщини розвиваються супермаркети

0
257

Для  Тернопільських кооператорів, як для багатьох підприємств сфери послуг, цей рік продовжив випробування пандемією. Але  період боротьби  з коронавірусом спонукав  і до пошуків нових форм роботи,  оновлення мережі торгівлі, її розширення. Про  робочі особливості  цього року   ми  і почали розмову з очільником  обласних кооператорів заслуженим працівником  сфери послуг України, кавалером ордена «За заслуги 111 ступеня»,  членом ради Укроопспілки Михайлом Лазарем. У 1998 році  Михайло Павлович очолив Тернопільську облспоживспілку і ось уже 23 роки є її незмінним керівником.

– У своїй діяльності кооперація завжди керувалася інтересами простих людей, підтримувала і розвивала дух кооперативної солідарності, співпраці та взаємодопомоги.

Ми  приклали багато зусиль для   до того, щоб наші споживачі могли безпечно  купувати товари в наших магазинах.

Кооператори області провели масштабну роботу щодо створення сучасної торговельної мережі. Внаслідок чого на теренах Тернопільщини з’явилася  мережа магазинів під знаком кооперативного союзу – «СООР».  У наших торговельних підприємствах продають не тільки продукти харчування за доступними цінами, а й готують власну випічку.

Маємо понад   137  магазинів, наші торговельні заклади працюють в основному у сільській місцевості. Їх  кількість динамічно зростає. За останні три роки відкрили та реконструювали 32 магазини.  Наразі відкриваємо нові магазини там, де найкраща логістика, – в містах і селищах, а також деяких селах. Цьогоріч  з”явилися нові супермаркети  у місті Бережани, селах  Товстолуг, Зарваниця, Заруддя, Золотники, Мельниця-Подільська, Ст.Збараж, Буцнів, Ігровиця, Буданів – розповідає Михайло Павлович.

Керівник  відзначає, що найкраще у кооперації розвиваються ті райони, де є сильні керівники, і це зрозуміло.

За дев’ять місяців цього року роздрібний оборот в торгівлі склав                     422,5  млн. грн.  По обсягах товарообороту наша споживспілка займає 3-е місце в Укркоопспілці.

Паралельно кооператори розвивають власні ринки та їхню інфраструктуру. Частково вже облаштували ринки у Бережанах, Борщеві, Заліщиках, Кременці, Почаєві, Чорткові. На завершенні реконструкція  ринку в м.Бучач.

Чим комфортнішим буде робоче місце для продавця, тим охочіше він братиме його в оренду.

За останні п”ять років в розвиток матеріально-технічної бази вклали понад 100 млн.грн.

Лише цього року плануємо отримати   понад 40  мільйонів прибутків.

Ми зробили ставку на молодь, яка  легко вписується у сучасні новинки менеджменту. Енергія, ініціатива, завзяття молоді у поєднанні з досвідом дає чудовий результат.  Але загалом бачу, що у нас чудова молодь  і вірю  що все у них вийде! Не соромлюся радитися і з сином Романом, який  займає посаду директора ТОВ ТД «Поділля».

За останні роки, що позначені пандемією  створено  майже  60   додаткових робочих місць,  40 відсотків працюючих — молодь.

Забезпечувати кадрами нашу систему допомагає Тернопільський кооперативний фаховий коледж, якому, до речі, понад шістдесят . Особливо тут сильна база з підготовки бухгалтерів.

-Отже, пандемія не вибила вас із напрацьованої колії, а зміцнила.

– Ми включилися в онлайн-продажі, зробили крок до цивілізації  в організації постачання продуктів харчування.

Попри суворий розподіл коштів на розвиток, облспоживспілка не забуває про людей, адже наш девіз – «Взаємодопомога, демократія, мир».

Ми створили  кооперативний  обласний фонд матеріальної допомоги на лікування. Він є великою матеріальною і моральною підтримкою, спасінням для працівників та ветеранів споживчої кооперації, які потребують великих коштів на лікування. Кожен район визначений відсоток від прибутку перераховує у профспілкову організацію, з якої виділяються кошти на допомогу . Тобто,  маємо гроші – ділимося, – наголосив пан  Михайло.- Допомогли лікарням у придбанні апаратури і необхідного  обладнання. На рік витрачаємо десь 500 000 гривень на благодійну допомогу

У складний період йде до завершення  робочий рік, загострилася ситуація  із захворюванністю. Більшість наших  працівників вакциновані і продовжуємо працювати  над вирішенням цього питання.  Наразі готуємося до звітів,  розробляємо програму розвитку. Будуть зміни  і на рівні України, зокрема, щодо структури управління, соціального захисту працівників. Одне можу сказати з упевненістю: споживча кооперація, якій я віддав більше п’ятдесяти  років життя, з якою пережив і злети, і падіння, у нових ринкових умовах  знайшла себе, відродилася  і служить людям.

1 листопада  Михайло Павлович  відзначає свій черговий день народження. Редакція щиросердечно вітає  його з цієї приємної нагоди. Успіхів вам! Аби були здоров’я та наснага й далі працювати на благо України!

Людмила Островська

 

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ