Тернопільським водіям варто пам’ятати, що з 1 жовтня поза населеними пунктами слід включати денні ходові вогні

0
1248

Згідно п. 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. 

Це правило діє цілодобово, тобто і в світлий час доби.

Нагадуємо, що в темний час доби, а також в тунелях і за умов недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги і пори року, на транспорті повинні бути включені:
а) на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;
б) на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;
в) на причепах та транспортних засобах, що буксируються — габаритні ліхтарі.

Коли можна включати протитуманні фари і вогні?

В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах можна ввімкнути дальнє світло фар або додатково протитуманні фари за умови, що це не буде засліплювати інших водіїв.

Зверніть увагу! Якщо в умовах недостатньої видимості в світлий час доби замість ближнього світла фар були включені протитуманні фари, згідно п. 19.1 Правил дорожнього руху, це не вважається порушенням.

При цьому протитуманні фари не обов’язково вмикати. Правила говорять, що їх можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і разом з ближнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги — тільки з ближнім або дальнім світлом фар.

Що стосується задніх протитуманних вогнів, їх використання дозволяється виключно в умовах недостатньої видимості в темний або світлий час доби.

Яке покарання?

Якщо знехтувати вимогою ПДР і не ввімкнути ходові вогні днем з 1 жовтня по 1 травня, водія притягнуть до відповідальності за ст. 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення як за порушення Правил дорожнього руху, не передбачене іншими статтями КУпАП.

Мета вимоги про включення вогнів — додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період, завдяки чому в будь-якому випадку, вимогу про ввімкнення ходових вогнів ігнорувати не можна, щоб не піддавати ризику себе та інших учасників дорожнього руху.





БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ