У Тернополі відкрили магазин, де одяг коштує від 5 гривень (фото)

0
3574

– Перший покупець пан Андрій. Купив собі лляну сорочку. Дуже задоволений. Здається, за 60 чи 70 гривень. Та поки мало відвідувачів. Заходять поодинокі. Ще не знають про наш магазин, – каже Яна Шкуратова, керівниця соціального підприємства благодійний магазин «Благодать». Показує ящики з одягом від 5 гривень до 50 гривень.

– Є одяг для дітей і дорослих, – додає. – А те, що розвішане на вішачках, уже за ціною від 50 гривень. До слова, у Європі дуже розповсюджені благодійні магазини. Там є цілі вулиці з такими крамницями.

У магазині багато товару ручної роботи – одяг, сумки, прикраси.

– От вишиванки дівчини переселенки з Луганська, – розповідає Яна Шкуратова. – Коли вона приїхала на Тернопільщину, побачила розмаїття вишиванок і дуже перейнялася цим. Подала заявку, отримала грант. Сама розробляє візерунки і моделі.

Оригінальні маски також робить дівчина-переселенка. Мило виготовляє мама дитини з інвалідністю. Вона збирає гроші для побутових потреб. Свічки і екосумки робить молодь з ментальною інвалідністю. Вони їх розмальовують. Прикраси творить багатодітна мама. Ще одна багатодітна мама виробляє сумки. У нас є багато людей вразливих категорій, які творять геніальні речі.

На виручені кошти організатори планують  підтримати проект «Одежина».

–  З 2017 року ми вже видали понад 60 тонн речей вразливим категоріям населення, – продовжує Яна. – Люди приходять до нас за адресою 15 Квітня, 3 і отримують одяг безкоштовно. Але цей проект потребує фінансування. Там є величезні борги за комунальні послуги. Також ми працевлаштовуємо дівчат вразливих категорій, які не цікаві бізнесу і роботодавцям. Частина грошей з магазину піде на їхні зарплати, а те, що буде залишатись, на оплату комунальних послуг.

Адреса благодійного магазину: м. Тернопіль, пр-т Степана Бандери, 4.

Проект реалізують завдяки фінансовій підтримці Європейського союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ