На Тернопільщині відзначили “Лемківський кермеш” (фото)

0
242
Майже півтисячі лемків з різних областей України зібралися у Тернополі. Вони відзначили фольклорне свято «Лемківський кермеш»  – це престольний празник, під час якого співають лемківські пісні, куштують автентичні страви та згадують непросту долю цього етносу.
«Лемківський кермеш» у Тернополі святкують вшосте. Тут зібралися лемки з Підволочиська, Козови, Підгаєць, Монастириськ. Урочистості відбулися у дерев’яній лемківській церкві Святого Вознесіння Господнього. Святкування розпочалося урочистим богослужінням, а потім всі учасники провели мистецьку гостину за участю лемківських колективів та окремих виконавців, звучали автентичні пісні.
«Це свято об’єднує усіх лемків з різних регіонів. Тому такі дійства зміцнюють і згуртують нашу спільноту. А для нас дуже важливо зберігати нашу історію та культуру, щоб не втратити наші надбання, які є дуже цінними. Свято вийшло дуже цікавим, наші лемківські колективи зібралися, що є важливо для збереження та розвитку етнічної культури, традицій та звичаїв. Але найголовніше те, що ми могли загадати історії лемків, вкотре згадати те, що вони пережили», – зазначив голова товариства «Лемківщини» Олександр Венгринович.

У програмі свята – виступи лемківських колективів, а також виставка колекціонерки Марії Тройчак, під час якої презентували 80 ікон з 52 країн світу.

Джерело – zz 

Читайте також: В хаті одвірки і вікна повитягувані, все порозвалюване, – як зустріли переселенців на Тернопільщині

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ