Як правильно монтувати керамічну плитку на підлогу

0
157

Керамічна плитка є одним з найбільш розповсюджених матеріалів для покриття підлоги в житлових, громадських, комерційних і виробничих приміщеннях. Вона відрізняється міцністю, довговічністю, стійкістю до вологи й температурних коливань, широким вибором кольорів і малюнків. Керамічна плитка для підлоги має матову, рельєфну чи структурну поверхню для надійного зчеплення з підошвою. Найбільш популярними типорозмірами є 300х300 мм і 400х400 мм та близькі до них значення.

Плитка на думку багатьох спеціалістів-будівельників має оптимальне співвідношення вартості та якості. Але для отримання усіх експлуатаційних переваг матеріалу необхідно правильно виконати його монтаж. Для цього потрібно лише використовувати відповідні інструмент і будматеріали та дотримуватися технології виконання робіт.

Інструмент і матеріали

Перед початком робіт необхідно підготувати інструмент:

 • Болгарка з алмазним диском або плиткоріз для підрізання плиток за розміром при укладанні біля стін, дверних коробок, встановленого сантехнічного обладнання.

 • Перфоратор з міксером для розмішування клею.

 • Зубчастий шпатель для нанесення клею на підлогу, гумовий шпатель для затирання швів.

 • Олівець, рулетка, лінійка для вимірювальних робіт, кутник.

 • Будівельний рівень.

 • Гумовий молоток.

Вам також знадобляться такі допоміжні будівельні матеріали:

 • Монтажний клей для плитки випускається у вигляді сухої суміші. Перед використанням його розводять чистою водою до стану в’язкої густої маси (1,2 л води на 5 кг порошку). Витрата матеріалу становить 4-5 кг сухої суміші на 1 м2 на рівній поверхні при використанні плиток 300х300 мм.

 • Заповнювач для швів (фуга).

 • Набір пластикових хрестиків або спеціальних вирівнювальних пристроїв.

Підготовчі роботи

Перед початком укладання плитки необхідно зняти старе фінішне підлогове покриття. Основу потрібно очистити від залишків клею чи цементу, зчистити або закрити нерівності. Також потрібно прибрати від сміття і висушити підлогу, нанести грунтовку. Якщо поверхня має значні нерівності треба покласти шар нової стяжки або наливну підлогу.

Монтаж плитки

Для правильного монтажу керамічної плитки слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Перед укладанням на підлозі потрібно виконати розмітку. При цьому розміщуйте цілі плитки біля входу, а підрізані біля дальньої стіни та в найбільш непомітних місцях.

 2. Починайте монтаж з дальніх від входу повних плиток. Укладайте клей на підлогу та розрівнюйте його зубчастим шпателем. Якщо плитка має розмір більше 300х300 мм, то клей необхідно наносити і на саму плитку теж.

 3. Обережно покладіть плитку та втопіть її гумовим молотком. Перевірте горизонтальність за допомогою рівня.

 4. Наступну плитку покладіть поруч аналогічним способом та перевірте їхнє взаємне положення, поклавши зверху рівень. Після цього встановіть пластиковий хрестик.

 5. Пам’ятайте, що розбавлений водою клей слід використати впродовж 30-40 хвилин.

 6. Після укладання дільниці плиток приберіть зайвий клей у швах.

Обробка швів

Через декілька днів після укладання плитки потрібно провести заповнення швів. Поверхню підлоги необхідно пропилососити і вимити. Фугу розводять водою в невеликій кількості. Для підлоги рекомендується використовувати заповнювачі темних кольорів. За допомогою гумового шпателя фугу втирають у шви розмашистими рухами. Плями на поверхні плиток своєчасно вимивають.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ