«Сміливо приймаю кардинальні рішення», – чому Світлана Боднар вирішила боротися за посаду голови Збаразької громади

0
934

Перш ніж балотуватися на таку відповідальну посаду, добре зважила усі «за» і «проти».

По-перше, доведеться конкурувати з діючим міським головою Збаража, який має високий рейтинг і він серйозний суперник. По-друге, виборчі перегони будуть не лише складні, але й брудні. Морально треба бути готовою до наклепів, брехні.

Шальку терезів переважив позитив. Я таки невиправна оптимістка.

Маю управлінський досвід, знання. Була заступником з гуманітарних питань голови Збаразької районної державної адміністрації, п’ять років очолюю Збаразьку районну раду.

Я наполеглива і вольова. Мене не лякає невідомість.

Готова вчитися. Вмію брати відповідальність за прийняття рішень. У складних ситуаціях не боюся приймати рішення і не шукаю можливості, як кажуть, петляти.

Багато людей вірять в мене – в мої сили і можливості.

Не буду лукавити – громада цікавиться альтернативою в керівництві містом. У селах побоюються, що залишаться на задвірках громади, у яку їх об’єднали. Переживають, що інтереси сільського жителя будуть другорядними.

Повноваження і ресурси громади будуть великими, але й відповідальність також. В рази більшою, ніж тепер.

Точно знаю – якщо люди мене оберуть, довірять, то я буду ефективним керівником.

Міста з жінками-мерами прозоріші, ніж з чоловіками. Це стверджують дослідники жіночого лідерства і ролі жінки. Хочу довести це на прикладі нашої громади.

У цих виборах бачу більше плюсів. У будь-якому випадку здобуваю колосальний досвід. Виборчий марафон став «чистилищем» для людей з мого оточення. Поруч залишаться справжні.

Не цікавлюся посадами і статусами як такими. Я не кар’єристка в класичному визначенні. Для порівняння, наводжу приклад – Людмилу Калугіну з радянського фільму «Службовий роман». Найголовнішим моїм проектом є і завжди буде сім’я. Знаю точно, що для жінки жодна перемога не варта поразки особистого життя. Професійний ріст тільки підсилює жіноче щастя, додає впевненості у власних силах, додає мудрості.

Якщо є можливість  особистісного розвитку, можливість наростити професійні м’язи,  таку нагоду завжди використаю.

Не боюся приймати кардинальні рішення. До прикладу, отримавши диплом вчителя історії, жодного дня, окрім педагогічної практики, не працювала в школі. Після закінчення вишу готувала документи для вступу до Європейського університету, паралельно шукала роботу. Коли мені запропонували спробувати сили у рекламному відділі Тернопільської ОДТРК, погодилася. Шукала рекламодавців для Тернопільського телебачення – ТТБ. Рекламні ролики, передачі і сюжети творила сама. Почала писати. Впоралася. Мене скерували на стажування у відділ новин і згодом запропонували постійне місце – посаду редактора. З радістю погодилася. Так стала журналісткою.

Коли з’явилася можливість працювати в державній службі – пішла на конкурс і отримала роботу в обласній державній адміністрації. Багато років моїм основним завданням були зв’язки зі ЗМІ та громадськістю.

Переконалася – якщо є шанс щось змінити в житті, то треба змінювати. Нічого і нікого випадкового не буває. Можливо саме тепер, коли змінюється ландшафт місцевої політики, коли жінки затребувані в політиці, настав мій час займатися державними питанням та проявити потенціал.

В успішній і самодостатній громаді знають, як наповнити бюджет і здійснюють його розподіл публічно, прозоро та справедливо між усіма населеними пунктами. Мають чітке бачення і стратегію розвитку. В такій громаді працюють висококваліфіковані, порядні і чесні спеціалісти та старости. Злагоджено і конструктивно працює депутатський корпус. В успішній громаді чисто, безпечно, тут відремонтовані вулиці і місцеві дороги, немає стихійних сміттєзвалищ, а комунальні служби працюють на совість. Жителі відчувають підтримку влади. Це громада,  де створені умови для залучення інвестицій, де вміють залучати міжнародні гранти.

Успіх громади базується на кадрах, фінансах і стратегії розвитку. Треба знати, що робити і з ким робити. Підібрати професійну команду,  мати гроші на реалізацію планів – мобілізувати зусилля для наповнення бюджету.

Маємо і гіркий досвід, коли виконавці рішень районної ради саботують роботу. Разом з депутатським корпусом районної ради, ще в лютому цього року було спрямовано значну суму коштів для покращення матеріальної бази навчальних закладів – загальноосвітніх і дошкільних. Планували десь замінити вікна, десь двері, десь котли, десь зробити поточні ремонти приміщень, закупити комп’ютерне обладнання і таке інше. Також на школи і садочки виділили гроші деякі сільські ради. Однак, на рахунках відділу освіти РДА ці гроші лежать без руху досі. На кожній сесії, на кожен наш лист нам лише відповідають, що ще трошки треба зачекати. У підсумку виходить, що ми мали і бажання, і можливості, мали гроші, але не маємо результату. Не забуваємо про знецінення коштів за цей період, або про те, що їх можна було б спрямувати на інші галузі. До прикладу, на культуру чи спорт, соціальну сферу та використати ефективно, на користь людям.

Безумовно, Збараж, як центральна садиба громади, мусить бути в центрі уваги. Тим більше, можемо використовувати історію міста і розвивати його як туристичну перлину з усією належною інфраструктурою, щоб до нас їхали з увсебіч і рекомендували приїжджати друзям, рідним, знайомим. Вдале поєднання минулого і сьогодення міста – величезний потенціал для його розвитку і розквіту.

Переконана, чим активніші люди, тим успішніша громада. Разом з тим, висока активність небайдужих також свідчить про довіру до керівництва  органу місцевого самоврядування в цілому.

25 жовтня ми будемо голосувати за майбутнє великої громади – не лише міста Збаража, а й 25 сільських рад. Будемо обирати голову Збаразької міської ради, який має стати надійним партнером для жителів усіх населених пунктів.

У громаді має бути добре та впевнено і міському, і сільському жителю. Комфортно має бути молоді і старшому поколінню, роботодавцю, інвестору, спортсмену, вчителю, бізнесмену, лікарю, працівнику культури, соціальному працівнику, людям з особливими потребами, усім жителям. А ще має бути комфортно лідерам громадянського суспільства – людям з великими та амбітними планами, бажанням змінювати якість життя свого міста чи села.

Збаразька спроможна громада – громада для кожного.

Якщо люди довірять, робитиму все для того, щоб Збаразька об’єднана територіальна громада була міцною великою дружньою сім’єю.

Гасла і обіцянки про «золоті гори» – це не про мене. Конкретні справи і вчинки – найкраща візитівка.

Читайте також: «Гарним жінкам прощають багато. Натомість жінкам-політикам не прощають нічого», – Світлана Боднар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ