Це глибинний емоційний контакт між ним і нею – тернополян запрошують на аргентинське танго

0
1913

Тернопільська танцівниця Тетяна Пристаєцька, котрій належить створення танцювальної студії «Перлина», організовує групові  заняття із дуже чуттєвого танцю – аргентинського танго. Каже, що надзвичайно  приємне заняття, яке в той же час розвиває людину на всіх рівнях, дозволяє глибоко проживати свій гендерний потенціал і реалізовувати його у взаємодії з партнером.

– Аргентинське танго було привабливим для мене завжди, –  розповідає танцівниця. –Але в Тернополі не було де навчитися, а в моїй танцювальній студії жіноче середовище, то ця ідея залишалася нереалізованою до певного моменту. А момент настав тоді, коли я вчила Сергія танцювати польку і вальс. В період занять я відчула, що маю запропонувати йому спробувати танцювати разом танго. І не прогадала, бо Сергій погодився. А тільки спробувавши, ніхто від такої гарячої пропозиції відмовлятися вже не збирався. Так з’явились наші танго-заняття.

Що таке аргентинське танго? Це парний соціальний танець, танець-імпровізація, який можна танцювати вже, освоївши лише кілька рухів, основними з яких є кроки і повороти.

– Хоча і рухи цього танцю – це не головне, бо танго починається із встановлення контакту з партнером, – продовжує Тетяна. – Мені подобається, як сказав про це Ігор Михацевич, з яким я маю щастя співпрацювати, викладач львівської танго-школи Bandoneon: “Цей контакт глибший, сильніший і яскравіший, ніж в інших парних танцях, він тонший та інтенсивніший.” Також потрібно сказати, що аргентинське танго – це, перш за все, чоловічий танець, тому що ведучим тут є партнер. Пропонує він, а вона відповідає.

Аргентинське танго – це універсальна мова, яка існує лише між чоловіком і жінкою. Вона може бути пристрасною, або ніжною, зрозумілою їм обом, це живий діалог, який виникає тут і зараз. Ось це і вабить мене в танго! Тут чоловік є на 100 відсотків чоловіком, а жінка на 100 відсотків жінкою. В буденному спілкуванні ми це рідко відчуваємо, взаємодіємо поверхнево, але ті близькі обійми, що характерні для аргентинського танго, пронизлива чуттєва музика і рухи танцю – допомагають встановити глибинний емоційний контакт між ним і нею, зануритись один в одного, відчувати найтонші імпульси – бажання партнера і миттєво відгукуватись на них.

Смак аргентинського танго в самому танго, в тому стані, який виникає у партнерів під час танцю. Щоб відчути – потрібно спробувати, – каже Тетяна Пристаєцька.

–  Заняття танго розвивають вміння пізнавати себе і свого партнера, слухати, поважати, любити, в повній мірі проживати свою гендерну ідентичність, – додає танцівниця. –  Заняття танго – є особливим видом фізичної комунікації з протилежною статтю, які дають можливість відчувати свого партнера, його суть, те, про що не скажуть слова і не побачать очі, але ви відчуєте всім своїм тілом. А тіло, як відомо, не вміє обманювати. Отож, аргентинське танго – це хвилююче знайомство із самим собою та іншою людиною, яка не схожа на тебе. Це простір, де чуттєва музика, близькі обійми і танець допомагають нам розкритись, зблизитись і насолодитись взаємодоповнюючим товариством один одного.

Тетяна розповідає деякі цікаві факти з історії аргентинського танго.

– Аргентинське танго зародилося наприкінці 19 ст. в Буенос-Айресі, і є продуктом багатонаціональних впливів, – говорить. – Саме тоді Аргентину накрила хвиля емігрантів з Європи, які шукали кращої долі. Вони привозили із собою музику і традиції своїх країн. І, оскільки, це були в основному чоловіки, багато самотніх чоловіків, то вони опинилися в напруженому конкурентному середовищі, в якому потрібно було боротися за увагу жінки. Є статистика, що на 11 чоловіків тоді припадала одна жінка… тому, спочатку це був… чоловічий танець! Чоловіки тренувалися один з одним, щоб запросивши жінку на танець, бути впевненим, що вона вибере саме його. Звання ” аргентинського мачо” отримували ті, які вміли під час танцю, подарувати партнерці відчуття, що вона найкраща жінка у  світі і окрім неї для нього більше нікого не існує зараз… Ось так! А місцем зустрічі були… борделі. Борделі в той час більше були схожі на клуби за інтересами, де чоловіки могли собі дозволити відпочити після трудового дня: з алкоголем, музикою, піснями і танцями… Ось в такому середовищі і народжувався танець, який нині визнаний ЮНЕСКО нематеріальною культурною спадщиною людства.

Тетяна Пристаєцька каже, що оскільки чимало тернополян цікавляться саме аргентинським танго, то виникла ідея створити простір, в якому ми будемо танцювати всі разом.

–  Запрошую спробувати і чоловіків і жінок! Приходьте, пробне заняття безкоштовне. І, скоріш за все, воно вам сподобається! Вам не потрібно вміти танцювати, і вік теж не має значення. Лише бажання! Адреса: вулиця Руська 17, приміщення кооперативного коледжу, кабінет 215. Для детальнішої інформації звертайтесь за тел.: 067-390-16-48, Тетяна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ