Голова Тернопільської ОДА вдруге виділив землю комунальному підприємству «Масив»

0
740

 Земельне дежавю по-тернопільськи

 У Тернополі відзначилося нічим непримітне КП «Масив». Підприємство стало відомим завдяки тому, що вдруге отримало одну і ту ж цінну земельну ділянку. Днями з’явилася інформація, що голова ОДА Володимир Труш виділяє 25 га біля тернопільського ставу і гребного каналу саме для КП «Масив».

Про те, що очільник області розпорядився надати такий дозвіл, повідомляє сайт Politerno. А вперше комунальне підприємство «Масив» отримувало цю ж земельну ділянку ще у 2013 році. Тодішній голова облдержадміністрації Валентин Хоптян 18 листопада підписав розпорядження №559-од «Про передачу в оренду земельної ділянки державної власності комунальному підприємству Тернопільської міської ради “Масив” на території Білецької сільської ради Тернопільського району». Про це згодом писало видання «20 хвилин», адже містом ширилися чутки про житлову забудову на 25 га землі біля гребного каналу і Тернопільського ставу. У статті, яка була опублікована 24 жовтня 2015 року, йдеться, що за статутом, КП «Масив» «створене з метою сприяння та участі, як незалежного учасника інвестиційного процесу, у вирішенні соціально-економічних завдань в області житлового, соціально-побутового, іншого будівництва, організації інвестиційних проектів, впорядкування торгово-побутових об’єктів».

Відтак таємниче КП «Масив» безперешкодно зареєструвало право оренди на 10 років. Але за якимсь дивним збігом обставин про це всі забули. Може тому, що часто змінювалися обличчя влади в країні і області чи ще з якихось причин. І от тепер історія з передачею «золотої» землі повторюється. До слова, згідно з офіційною кадастровою картою, ця земля перебуває у державній власності. Має рекреаційне призначення.
Цікаво те, що комунальне підприємство «Масив»  відоме рядом гучних скандалів, пов’язаних з кримінальними провадженнями щодо різних оборудок.
Зрештою, виникає кілька логічних запитань.

  1. Чи знає історію передачі цієї землі нинішній голова облдержадміністрації?
  2. Чим, крім судових і кримінальних справ, настільки відзначилося КП «Масив», що вдруге потребує такої цінної землі?

  1. Що зробили працівники підприємства у місті? Можливо, є якісь результати, якими можуть похвалитися?
  2. З якою метою державну землю вирішили віддати саме комунальному підприємству, яке протягом року не заплатило жодної копійки до держбюджту?
  3. Чи перевіряли цю інформацію служби із запобігання корупції? Можливо, голову ОДА ввели в оману або він не володіє ситуацією?
  4. Чи відомо було голові ОДА, коли він приймав рішення про надання згоди в розпорядженні, що ці земельні ділянки вже сформовані? До того ж за сформовані ділянки КП «Масив» не сплатило жодної копійки оренди. Чи відомо це?
  5. Чому свого часу землю поділили на дві частини – по 12,5 і 12,5 гектарів?
  6. Чи відомо голові ОДА, що не встигнувши укласти угоду про оренду цієї землі, підприємство КП «Масив» просило дозволу на передачу її в суборенду?
  7. Чи узгоджене це рішення з білецькою громадою, на чиїй території знаходиться земля?
  8. І ще багато запитань…

Якщо голові ОДА це було відомо, то ЧОМУ?… А якщо невідомо, то варто спитати підлеглих, які готували це рішення, чи вони володіють достатньою інформацією щодо КП «Масив».

Ми будемо відстежувати цю ситуацію. Просимо вважати цю публікацію як офіційний запит до Володимира Труша. Адже за які заслуги комунальне підприємство міської ради отримує гектари землі у Білецькій ОТГ – поки що залишається великою таємницею.

PS. І щось таке:

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ