Про суто чоловічі маніпуляції розповіла психолог з Тернополя

0
1262

Чоловічі маніпуляції. Як зрозуміти, що чоловік маніпулює? Про це розповіла психолог Тетяна Білінська.

Всім відомі класичні жіночі маніпуляції: плач, образи, істерики, обмеження сексу і фізичного контакту… А ось чоловіки-маніпулятори – хто вони?

Ознаки чоловіка – маніпулятора:

– є дві точки зору – його і неправильна

– часто дає порожні обіцянки «кіно, вино і Париж»

– має низьку самооцінку, тому постійно її піднімає собі за рахунок жінки – я ого-го який! (пікапер чи матусин синок)

– маніпулює заради задоволення та розваг. Адже маніпуляції – це ще й захопливо.

Найпоширеніші маніпуляції

Техніка «ближче-далі»

Зникає на деякий час, не відповідає на дзвінки, примушує нервувати, відмовчується або вигадує важливі справи. Він тримає жінку в напрузі 24 години на добу, змушує чекати, сподіватися. У нагороду – крапля уваги.

Приниження

Підкреслює недоліки у зовнішності, одязі, соціальному статусі, а ще – нещадно порівнює з іншими. В результаті розвиває у жінки масу комплексів. Її самооцінка знижується, зникає віра у щасливе майбутнє без нього.

Загроза конфлікту

Якщо жінка зробить «не так, як він хоче» – у відповідь одразу отримає шквал емоцій і обурення. Щоб уникнути сварки, дівчина думає: «Зроблю так, як він каже, лише б все було тихо-мирно».

Режим «переконай мене»

Чоловік робить вигляд, що не хоче сексу, походу в ресторан… Дівчина ламає голову – ну як же так? Адже йому теж має бути це приємно і цікаво! Мета проста – тримати її в напрузі та одночасно отримати бажане на блюдечку з блакитною облямівкою.

Холодність

Потрібно постійно завойовувати його схвалення, захоплення, кохання, увагу. Така собі маніпуляція з елементами перегонів. Жінка зі шкіри геть лізе, щоб побачити вогник в чоловічих очах. А він лише млосно відповідає: «Вибач, щось не помітив. Що-що?»

Змінюється в настрої

Ось він м’який і пухнастий, і різко – повна протилежність. Каже, жінка винна у всіх його проблемах. І знову змінює гнів на милість.

Техніка «на поводку»

Він зненацька з’являється чи лаконічно пише смс «як справи», але не підпускає ближче. Ухиляється від емоційної близькості, але неодмінно створює ілюзію стосунків. Жінка не розуміє (швидше навіть не хоче), що це – взаємини без перспективи.

Грає на почутті жалю

Розповідає історії, від яких сльози на очах. Часто вигадані. І жалісливиця одразу ж кидається втішати та рятувати нещасного: секс, гроші, увага, потанцюємо?

Чим більше жінка дозволяє зневажати себе, тим більше у чоловіка-маніпулятора спрацьовує інтерес: а наскільки я можу зайти далі?

Чому маніпуляції не доведуть до добра?

– жінка розбалансовується та вже сама не знає, чого хоче

– розчиняється в партнері, втрачає себе як особистість

– стає маленькою дівчинкою, якій все забороняють і за яку все вирішують

– жінка просто знецінюється у стосунках, втрачає власну гідність та адекватну самооцінку. Чоловік-маніпулятор ламає її психіку, викорінює її бажання і потреби. Змушує думати: “Що я зробила не так?”. Жити за його сценарієм – ось така подальша доля їхньої пари

– формування у жінки почуття провини і сорому

Навіщо вони це роблять? Щоб:

– підвищити свою самооцінку за рахунок жінки

– відчути себе сильним, владним

– «залатати дірки» власного надламаного чоловічого ЕГО за рахунок жертви

– вилити свою агресію, образу, нереалізованість, незадоволеність цілим світом.

Хто є жертвами маніпуляцій ? Це жінка, яка:

– не вміє говорити тверде ні

– не вміє виставляти особисті кордони

– має занижену самооцінку

– не вміє відстояти себе

– і не знає, чого хоче від життя

– боїться самотності

– сумнівається в собі, своїх рішеннях, зовнішності, розумі…

– задобрює чоловіка подарунками, щоб він кинув їй хоча б крихту відчуття «молодець, я сьогодні задоволений тобою»

Як протистояти маніпулятору

Попрацюйте над своєю самооцінкою. Коли дівчина впевнена в собі, нею не цікаво маніпулювати. Вона самодостатня і чітко знає собі ціну. Для цього попрацюйте над внутрішнім станом.

Не грайте самі. Ви притягуєте собі подібних. Швидше за все, теж використовуєте маніпуляції для отримання бажаного.

Не піддавайтеся. Чітко покажіть свої кордони “хочу”, “можу” і “буду”. Він лестить, тисне або виходить на агресію? – Покажіть, що він єдиний гравець на цьому полі і ви не приймаєте пас.

Не виправдовуйтеся. Почуття провини, жаль, сором – головні струни, на яких грають маніпулятори. Насправді вони самі порожні і невпевнені в собі люди. Пам’ятайте про це і не розтрачуйте жіночу енергію на пояснення і сперечання.

Нівелюйте страхи. Відкиньте страх самотності чи поняття “Я нікому не потрібна”. Це не так! Те, що ви передаєте Всесвіту, те і відіб’ється в вас, як у дзеркалі.

Пам’ятайте, ви народилися не для того, щоб боротися з чоловіками і перемагати у змаганні “хто перетягне ковдру на себе”. Маніпуляції – це не про кохання. Ви прийшли у цей світ, щоб нести красу, жіночність, ніжність. Щоб бути щасливою. Не для гри, а для себе і своїх дітей.

Транслюйте #щастя, а не драми і маніпуляції. І світ відповість вам тим самим!

З любов’ю ваш психолог Тетяна Білінська

Центр психології Тетяни Білінської

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ