Сергій Надал: тернополян не вдалося загнати у «зону»

0
353

Місто продовжує жити і працювати у звичному режимі

Важливо. На позачерговій сесії міської ради депутати головного органу місцевого самоврядування міста прийняли рішення не запроваджувати на території Тернополя правила «червоної зони» карантину. Підприємства, суб’єкти господарювання, дошкільні заклади освіти продовжать роботу. Не буде зупинений рух громадського транспорту. Тернопільська міська територіальна громада буде жити у нормальних умовах.

Нагадаємо. Державною комісією ТЕБ та НС віднесено Тернопіль до “червоного” рівня епідемічної небезпеки, що мало б означати заборону пасажирських перевезень, роботи закладів сфери культури, громадського харчування, ТРЦ, соціальних та реабілітаційних закладів тощо. Також у Тернополі заборонено зупинки пасажирських потягів.

У своєму виступі міський голова обурився рішенням центральної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій включити Тернопіль у «червону зону».

«Вдумайтесь, тернополяни повертаються додому з інших міст і не знають, чи зможуть вийти на станції «Тернопіль». Вони з маленькими дітьми, повертаються з відпочинку чи їдуть до своїх стареньких батьків – що їм робити? Доки у Києві працюють «велюрові ресторани», у Тернополі «Укрзалізниця» заборонила зупинятися поїздам», – підкреслив Сергій Надал.

Сергій Надал: «Доки у Києві працюють «велюрові ресторани», у Тернополі «Укрзалізниця» заборонила зупинятися поїздам»

Що говорять цифри. Станом на 2 серпня Тернопіль відповідає усім вимогам, завдяки яким місто можна віднести до «зеленої зони». Епідситуація є контрольована. Про це під час засідання оперативного штабу начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Василь Даньчак.

У Тернополі усього зареєстровано 835 випадків захворюваності на COVID-19. Протягом останніх днів кількість випадків захворювання пішло на спад. Значно менше ніж у Києві, Львова чи Рівному.

Зайнятість лікарняних ліжок в Тернополі для надання допомоги пацієнтам у боротьбі з коронавірусною інфекцією складає 38,9% з 78% допустимих;

Показник смертності низький. Від початку карантину в Тернополі зареєстровано лише 2 летальних випадки, що становить 0,3%. Летальність в області становить 1,3% а в Україні – 2,4%.

Мерія стала на захист тернополян. Міська влада буде надавати необхідну правову допомогу тернополянам, яким правоохоронці випишуть протокол про порушення правил «червоної зони». Це стосується й підприємців. Однак, у мерії наголошують, що важливо дотримуватися діючих правил карантину – масковий режим, наявність антисептиків, дотримання соціальної дистанції.

Міський голова запевнив, що буде захищати конституційні права людей, зокрема і право на працю.

«Внесення Тернополя до «червоної» зони не відповідає жодним показникам. Зупинити роботу міста ми не можемо. Місто і так від початку епідемії втратило понад 100 млн грн., натомість не отримали допомоги від держави. Придбання медикаментів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту і навіть зарплати лікарям фінансується за рахунок міського бюджету. Ми стоїмо на захисті інтересів наших людей. Тернопіль ніхто не змусить жити у жодній зоні», – підсумував Сергій Надал.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ