Чи справді сьогоднішній землетрус на Прикарпатті пов’язаний з видобутком нафти?

0
6559
Фото ілюстративне

Сьогоднішній ранок для жителів Долини, що в Івано-Франківській області почався доволі неспокійно. Тут зафіксували землетрус магнітудою 3,2. Відчули його також у Болехові і кількох навколишніх селах.

Очевидці розповідають, що було дуже страшно. Спочатку почали вити пси і у повітрі з’явився якийсь дивний гул. А потім раптово стало тихо. І тоді почало трясти. Тривало то хвилин 20. Перелякані люди повибігали на вулицю. На щастя, все обійшлося. Цього разу…

А ось міський голова Долини Володимир Гаразд на своїй сторінці у Фейсбук висловив припущення, що землетрус пов’язаний з видобутком нафти у районі. Адже епіцентр прийшовся саме на зону активного нафто газовидобутку. Крім того, останні роки нафтовики задля збільшення віддачі нафти активно практикують технологію гідрологічного розриву пластів (ГРП), що також може бути причиною землетрусу.

А ось головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, професор Генадій Рябцев цю версію заперечує. Він переконаний, що саме у цьому районі масштабних гідророзривів не здійснювалося.

Підтримує науковця і житель Долини Володимир Марилів. Сьогоднішній землетрус він пояснює тим, що Карпати ще доволі молоді гори, вони ростуть і землетруси тут будуть ще доволі часто і не одну сотню років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ