Жінка з Прикарпаття розповіла про реалії заробітків у Польщі і Німеччині

0
2851
За годину збирання спаржі платять 90 грн pixabay.com

Українці, які поїхали на заробітки, розповіли, скільки заробляють на сезонних роботах. Найбільше українців виїхали після карантину до Польщі на збір спаржі та полуниці. Більшості роботодавці забезпечили безкоштовне перебування та харчування на час самоізоляції.

“Ми збираємо спаржу. За годину роботи платять 14 злотих (90,3 грн). Також роботодавці надали безкоштовне житло. Можемо й брати спаржу їсти безкоштовно. За місяць можна заробити 19-20 тисяч гривень. Але в нас не питали ні кваліфікації, ні дипломів. Люди, які мають дипломи, заробляють значно більше. Звісно, не на сезонних роботах. У подальшому після спаржі перейдемо на полуницю”, – каже Gazeta.ua українка Тетяна Устенко з Івано-Франківська.

Багато українців нелегально їдуть у Німеччину та Чехію. Там заробітки значно більші.

“На тій же спаржі в Німеччині платять 9,75 євро, або майже 300 гривень за годину. Правда, тут нічим не забезпечують. Житло треба зняти самостійно, харчі теж сам собі купуєш. Але знайти роботу легко. Рук не вистачає. Я працюю по карті сталого побуту, яку отримала в Польщі. Це теж не зовсім легально, але раніше німці брали з картою поляка і навіть робили легальні документи. За місяць можна заробити і до 3 тисяч євро”, – каже українка Антоніна.

Вона уточнює, що за житло платить 80 євро. Разом із вісьмома українцями винаймають квартиру. Їжа в супермаркеті приблизно втричі дорожча, ніж в Україні.

Авіакомпанія МАУ отримала замовлення на чартерні рейси для українських заробітчан у п’ять країн. Українців хочуть перевезти у Німеччину, Велику Британію, Фінляндію, Швецію і Польщу. Про це повідомляє пресслужба МАУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ