На Тернопільщині фермер повернув землі сільській раді

0
394

Тернопільською місцевою прокуратурою до господарського суду Тернопільської області подано позовну заяву в інтересах держави в особі Великогаївської сільської ради про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок та повернення у комунальну власність 7 земельних ділянок загальною площею 40 га, вартістю 15,4 млн грн.

Установлено, що на території однієї із сільських рад Тернопільського району передано в оренду без земельних торгів, лише відповідними розпорядженням та наказами 7 земельних ділянок загальною площею 40 га для ведення фермерського господарства.
Передача вказаних земельних ділянок в оренду відбулась з порушенням законів, оскільки орендар, на час написання заяв та укладення договорів оренди, вже був засновником одного із фермерських господарств та займався фермерською діяльністю, а тому не міг отримати земельні ділянки для ведення фермерського господарства на пільгових умовах і в поза конкурентний спосіб.

Також під час перевірки з’ясовано, що вказані земельні ділянки фактично обробляються створеним цією особою фермерським господарством. Таким чином, громадянин, як голова існуючого фермерського господарства, не мав права отримання земельних ділянок в користування без проведення земельних торгів.
Триває судовий розгляд позовної заяви.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ