Протягом тижня у тернопільському театрі будуть комедії на всі смаки

0
215

15 вересня  у Тернополі розпочнеться XVІІ Всеукраїнський фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют” і триватиме до 22 вересня.

З цієї нагоди в обласному академічному драматичному театрі ім. Т.Шевченка відбулася прес-конференція.

З програмою знайомили, про проблеми розповідали, нарікали на брак фінансування і життєствердно запевняли, що попри все, це театральне дійство відбудеться – головний режисер театру народний артист України Олег Мосійчук,  директор театру заслужений артист України Борис Репка, режисер заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила і керівник літературно-драматичної частини театру Ірина Папуша.

Почнеться фестиваль містерією  «Тіні забутих предків» у постановці Київського академічного  театру українського фольклору «Берегиня». Минулоріч цей колектив відзначив своє 30-річчя. Дуже широка географія гастролей артистів: Німеччина, Нідерланди,  Монако,  Франція, Єгипет,  Ізраїль, Південно-Африканська Республіка, Корея, Японія та інші держави світу. Артисти театру створили   своєрідну фольклорно-етнографічну лабораторію, в якій зібрана велика кількість цікавих етнографічних записів та наукових робіт, які  сценічно втілюють  у  програмах та виставах театру.  Дуже цікаво, як вони перевели на мову театру всесвітньо відомий твір Коцюбинського. Про це довідаємося уже 15 вересня.

А в останній день фестивалю  Київський театр «Актор», яким керує В’ячеслав Жила-молодший,  продемонструє свою патріотичну трагікомедію «Патріс».

Це  вистава про двох молодих журналістів, що шукають на київському вокзалі свою власну внутрішню батьківщину, свій шлях і  кохання. 20 документальних інтерв’ю, власне журналістське розслідування. Пісні, бійки, відбірна лайка, трохи алкоголю для глядача. Вистава про наше сьогодення — сумне й смішне водночас. Гратиме у виставі і Олександр Жила – молодший син нашого режисера.

– Вони привезуть сучасну п’єсу білоруського драматурга з елементами документалістики. В Білорусі цю виставу  заборонили, то її поставили у Києві, – проанонсував виставу «Патріс» В’ячеслав Жила-старший.

Цікавою буде і зворушлива та кумедна, але водночас глибока та сумна осіння історія  про парадокс людського існування  «Повернення із Соренто». Випадкова зустріч трьох літніх людей стає для кожного із них промінчиком світла і надії в сповненому гіркотою житті.

Решта фестивальних робіт –  комедії на всі смаки. Хмельниччани привезуть «Приборкання норовливої» за Шекспіром, рівненці – «Вечерю з диваком»,- за Вебером, Черкащани – з французьким шармом «Обережно-жінки». А ще комедійний детектив  «Украдена краса» у постановці  Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», де автор вистави Богдан Гнатюк є і режисером-постановником, і сценографом, музичним оформлювачем і режисером з пластики .

До речі, цьогорічний фестиваль відбуватиметься тільки постановкою робіт на великій сцені театру, без участі тернопільських артистів. На жаль, як зазначили організатори,  за браком коштів, більше театрів не вдалося запросити. Невеликі суми з бюджету області та міста, меценатські кошти та  головно зароблене  на квитках  забезпечить  мінімум  проведення фестивального тижня, присвяченого пам’яті новатора українського театру Леся Курбаса та організатора фестивалю заслуженого діяча мистецтв України Михайла Форгеля. Щоб провести на належному рівні із задіяними трьома сценами, як було в кращі часи, за словами організаторів, потрібно  мінімум 300 тис. грн.

– Зокрема, лише проїзд театральної трупи, яка ставитиме «Тіні забутих предків», обійдеться у 25 тис. грн, – окреслив суми видатків  Борис Репка.

Але мова  не про гроші, запевнили ентузіасти  проведення  найбільшої  мистецької  події року у Тернополі, а  новаторський дух фестивалю. Незмінним залишається його завдання – пошуки  нових імен молодої режисури, акторської майстерності, цікавих  прочитань класики і новітньої драматургії. Очолюватиме журі – народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Шевченка Федір Стригун. На фестивалі окремішню думку матиме журналістське журі і глядачі визначаться  зі своїми симпатіями.

Людмила ОCТРОВСЬКА

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ