Василь Жданкін першим публічно виконав пісню “Ще не вмерла Україна” за радянських часів

0
177

У Кременці в автомобільній аварії загинув український бард і кобзар 61-річний Василь Жданкін. Зіткнувся з легковиком, коли їхав додому на скутері ввечері 2 вересня. – повідомляє gazeta.ua

Василь Жданкін став першим співаком, який публічно виконав пісню “Ще не вмерла Україна” за радянських часів. На фестивалі “Червона рута” 1989 року отримав за неї Гран-прі. Після проголошення незалежності пісня стала офіційним гімном держави. На початку 1990-х, як кобзар гастролював Україною й світом.

— В останні роки вподобав їзду на скутері. Його часто бачили в місті чи дорогою на дачу, — говорить приятель загиблого, журналіст 59-річний Михайло Маслій. — Аварія трапилася біля краєзнавчого музею. Василеві в травні сповнився 61 рік, був у розквіті творчих і життєвих сил. Здавалося, що його життєвий стержень, висока духовність і кремезна статура матимуть запас принаймні на понад 100 земних років. Дружили з ним чверть століття, не можу повірити в те, що сталося.

Василь Жданкін народився в станиці Гурмай Краснодарського краю Росії. Потім переїхав в Україну, де навчався у Львівській консерваторії. Закінчив диригентський факультет Рівненського інституту культури. Мав унікальний тембр голосу.

— Якось поїхали з дитячим ансамблем “Дударик” до Польщі. Мали великі проб­леми, бо Жданкін своєю рукою вписав у паспорт власних дітей. Взагалі не визнавав ідентифікаційних номерів. Казав, що людей не мають права оцифровувати, — говорить музикант і продюсер 39-річна Соломія Чубай. — Ледь зробила йому візу. Його кобза була настільки давня, що ми її перевозили через кордон як дорогоцінний антикваріат. Він цим пишався. Любив приїздити до нас у гості зі своєю донечкою. До ночі говорили й співали стародавні українські пісні.

Поховали Василя Жданкіна 5 вересня біля могили матері на кладовищі в селі Білокриниця Кременецького району. У кобзаря залишилися дружина Ірина, доньки Христина, Анастасія й онуки.

Автор: Наталія ПЕЧИБОРЩ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ