«Людиною року» на Тернопільщині стали священик-блогер, пасічник і «кіборг»

0
924

В актовій залі обласного публічного акціонерного товариства «Тернопільгаз»  відбулася урочиста церемонія нагородження  переможців регіонального конкурсу «Людина року-2018». До 183 славних  земляків, які здобувають  цей народний титул визнання з 2001 року, приєдналися ще одинадцять  лауреатів.

Святковості заходу додали  свічки вздовж сходів до  зали, букети, вазони квітів, усмішки, вітання. Адже лауреати прийшли із сім’ями, друзями, колегами, які  могли привітати рідних людей, змовити  добре слово. Бо, як сказав голова журі конкурсу, заслужений працівник промисловості України, повний кавалер ордену «За заслуги» , керівник ПАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський, про кожного із сьогоднішніх винуватців урочин можна говорити дуже багато, бо кожен з них особистість, цілий всесвіт у своїй галузі.

– Всі ви докладаєтеся до розбудови  рідного краю, своєї батьківщини, рідної неньки України, – сказав  у вітальному слові голова журі конкурсу «Людина року-2018». – Маємо ким пишатися, гордитися, бо ці люди творці нашої держави, нашої історії, герої сьогодення.

Олег Іванович, очолюючи журі з 2013 року, цьогоріч  осучаснив проект, зробив його масштабнішим. Завжди з благословенням заходу виступав  протоієрей  настоятель Святотроїцького духовного центру УПЦ КП  світлої пам’яті отець Анатолій Зінкевич. Його вічність вшанували молитвою. Високої духовності урочистій церемонії надали  присутні в залі: Високопреосвященні   архієпископ  і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Кир  Василій  Семенеюк, архієпископ Тернопільський і Бучацький, керуючий Тернопільською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату Нестор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви преосвященнійший Теодор, хор Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Й.Сліпого.

У словах, які найчастіше звучали зі сцени   про   тих, хто особливо відзначився  у житті краю минулоріч, йшлося про глибину синівської любові до свого коріння, до рідної землі. Відзначаючи  цих неординарних особистостей, виступаючі називали їх  людьми з Україною в серці. Це стало лейтмотивом всієї церемонії нагородження титулом «Людина року-2018».

Вручаючи статуетку  грецької богині перемоги Ніки, пам’ятну медаль і свідоцтво  заслуженому працівнику  сільського господарства України, виконавчому  директору ПП «АгроН» Тернопільського району, голові спілки бджолярів тернопільщини Юрію Березовському,   заслужений працівник сільського господарства, директор корпорації «Агропродсервіс» Андрій Баран сказав, що знає лауреата понад 20 років.

– Це простий, щирий, тямущий  хлібороб з діда-прадіда, українець, який любить свою роботу, землю, Україну, пишається своєю сім’єю, яка з ним є однією командою, – сказав  Андрій Баран.

Юрій Березовський належить до тих людей, які ставлячи перед собою мету – досягають її. Переживши  складний період в житті, Юрій Романович,  став таким, яким є – господарем слова, діла,  розпочатого на землі пращурами.

– Це моя щоденна праця, яку я робив, роблю і робитиму, – сказав аграрій, одержуючи нагороду. – Я завжди щасливий, бо маю підтримку сім’ї,  розуміння друзів. Ми – та команда, у якої велике майбутнє. Дякую за визнання. Тішуся, що  тепер ми  є тією найменшою  крупинкою, але вже в історії нашого краю. Буду все робити, щоб своєю працею надихати інших, щоб жилося краще не лише в нашому колективі, селі, краї, а й в усій Україні.

Божого благословення бажав усім присутнім, одержуючи нагороду, Василій  Семенюк – архієпископ та митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ, магістр богослов’я, лауреат Державної премії України в галузі архітектури та кавалер ордена «За заслуги» III  ступеня. Титул «Людина року» вручав  архієпископу і митрополиту  доктор економічних наук, член журі  конкурсу Василь Коломийчук. Він розповів складну біографію  Василія Семенюка, поневіряння в підпіллі, про боротьбу  за становлення церкви, будівництво Марійського Центру у Зарваниці, українського  Єрусалиму, де вже побували тисячі вірян.

– Ви є великий патріот нашої  вільної і незалежної України, – сказав Василь Коломийчук. – Під вашим керівництвом  була сильна підтримка майдану, потім широкомасштабна  робота з підтримки  наших воїнів у зоні Донбасу, виїзди священників і капеланів на передову. Ваше життя  і служіння є зразком для наслідувань. Міцного здоров’я, божого благословення на довгі роки служби церкві і народові.

Зворушливим було вітання  при врученні  відзнак конкурсу  Ярославові  Гав’янцю. «Кіборг», захисник Донецького аеропорту, кавалер ордена «За мужність» III ступеня. Представлення зробив військовий комісар Заліщицького районного  військкомату  майор  Іван Михайлецький, який є «Людиною року- 2016». Він подякував побратиму за службу, бо і сам брав участь  у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади  у захисті Луганського аеропорту. Воїни були серед перших, хто  вирушив на Донбас повертати контроль над українською територією. Здоров’я і віри, мрій і здійснення планів бажали воїну присутні.

– Нагорода ця несподівана для мене, – зізнався Ярослав Гав’янець. – Ще багато треба зробити, щоб  країна звільнилася від ворога, як зовнішнього, так і внутрішнього. А війна – це обов’язок чоловіка захищати свій дім, сім’ю, Батьківщину. Хотілося б, щоб наші діти, внуки  знали не лише людей року, а століття і тисячоліття.  І живучи у вільній, самодостатній Європейській країні,  гордилися своїми пращурами, які виборювали і розбудовували Україну.

Став Людиною року і   представник пишучої братії –  власний кореспондент Укрінформу в Тернопільській області, упорядник книг авторів із української діаспори в Австралії і Канаді, заслужений журналіст України,  лауреат обласної   премії в галузі культури в номінації «Журналістика — імені Володимира Здоровеги» Олег Снітовський. У його творчому доробку  серія історико-природоохороних, публіцистичних, краєзнавчих книжок, фотоальманахів  про  храми і замки Тернопілля. Поміж них чудове видання -«Я — серед вас… Іван Марчук і Тернопільщина».

Дякуючи за відзнаку, Олег Снітовський  сказав, що від самої людини залежить, як вона складе  взірці свого калейдоскопа.

– Можна повернути тубус  і бачити фантастичні, дивовижні, багатогранні, насичені узори,  а можна і сіро-буденні. Хай приємних і щасливих миттєвостей буде у кожного якнайбільше, – побажав  журналіст.

«Людина року-2018» – інженер облавтодору, поет, композитор, бард, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня Василь Дунець сказав, що мистецьких нагород він одержує значно більше, ніж мав професійних. Впродовж вечора звучали його ліричні пісні і громадянсько-патріотичні  твори. За велику  дружбу  Василя Ярославовича з композиторами, поетами і співаками України  начальник департаменту  культури, релігії та національностей ОДА, заслужений діяч мистецтв України Григорій Шергей  назвав його не інженером магістральних сполучень, як написано у Вікіпедії  в першій позиції, а, скоріше,  майстром сполучень людських  душ через музику.

– Сьогодні звучала пісня  про війну у виконанні Василя Дунця. Це також наша зброя. У кожного вона своя. Кіборги мали автомати, співак  володіє зброєю слава. Вони однаково виборюють незалежність України, вічність для нашої держави, – сказав Григорій Платонович, вручаючи нагороду Василю Ярославовичу.

Одержали титул «Людина року-2018» головний експерт зі спеціальності «урологія» Тернопільської університетської лікарні, кандидат медичних наук Віктор Твердохліб, голова комісії з питань культури, духовності, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства, краєзнавець, громадський діяч Михайло Тимошик.

Єдиною жінкою серед нагороджених   була фітотерапевт,  дитяча письменниця, кінодокументаліст, громадська діячка,  директор медичного центру  «Барвінок» Марія Тройчак. Представив її і вручив відзнаку заслужений юрист України Микола Люшненко. Вітаючи лауреатку, він , зокрема, сказав, що  Марія Іванівна представлена у фотоальманасі «Найвідоміші жінки України», учасниця іміджево-презентаційних видань «Ділова галичанка» , «Золотий фонд нації», член Світової Асоціації лікарів і Міжнародного клубу лідерів Європи.  Почесний професор Віденського міжнародного університету «Австрія».

Авторка понад 300 публікацій з народної медицини, поетичної збірки «Лемківська таємниця», дитячої збірочки «Максимкове свято», пісенника «Пісенні намистинки». Громадська діячка неодноразовий переможець загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» в номінаціях друкованих видань і фільмів. ЇЇ колекція ікон, привезених з 52 країн світу, подорожує Тернопільщиною.

Керуючий Тернопільською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату високопреосвященнійший Нестор, вручаючи  відзнаку  священику парафій Православної церкви України сіл Білозірки та Шушківців Лановецького району, волонтеру  Олексію Філюку,  наголосив, що  отець неформатний священник.

– Всі думають, що люди свяченничого чину – поважні, тримають відстань між людьми і собою. Олексій Філюк – завжди з людьми: і в соцмережах, де в нього  понад 15 тисяч шанувальників, і в громадській діяльності, де він і клубом керує і просто неба кінотеатр зробив, займається ще від Майдану волонтерством.  Він має багато любові, щирості, заражає своїм оптимізмом. Там, де він, у якій би біді чи тривозі була людина, отець вселяє віру в життя і в краще буття.

Богиню Ніку і  пам’ятну медаль із свідоцтвом   «Людина року – 2018»  ректору Тернопільського національного економічного університету, доктору економічних наук, професору Андрію Крисоватому вручать на вченій раді, оскільки лауреат не зміг бути присутнім у  залі. Ще одна нагорода чекає свого власника, який зараз у Канаді захищає честь України на спортивних змаганнях з біатлону. Це майстер спорту міжнародного класу з лижних перегонів та біатлону, чемпіон з біатлону XII Параолімпійських ігор Тарас Радь. Представив  спортсмена  начальник інваспорту Тернопільщини Олег Юзчишин.

– Тарас прийшов до нас у 2016 році: щупленький такий, а потім став богатирем. Цей чоловік з вадами опорно-рухового апарату за цей час виборов 42 нагороди, 14 з яких золоті.  Це скільки разів у світі звучав Гімн України і піднімався прапор,  – захоплено говорив  начальник інваспорту.

На урочистій церемонії нагородження переможців регіонального конкурсу «Людина року-2018» панувала  піднесена атмосфера, відчувалося, що тут зібралися  ті люди, які  любов’ю, талантом,  професіоналізмом  на своїх місцях  творять історію  України. Концертно-вітальна програма з виконавцями Андріаною Гарматюк, Марією Ватрань, Анастасією Мартинюк, Владиславом Вальківим та аматорським тріо «Кришталеві роси»  була яскравим настроєвим доповненням до загальної мелодії  заходу. Ведуча Неля Саржевська  на завершення запевнила, що   кожен з нас вносить свій внесок у розвиток  України, становлення Тернопільщини.

То ж плекаймо надію  на те, що все буде добре в нашому домі, якщо час народжує таких героїв. Конкурс «Людина року» триває.

Людмила ОСТРОВСЬКА

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ