Афера УКБ: У Тернопільській ОДА не надали документи слідчим у кримінальному провадженні про 40-метрові дороги

0
111

Ремонт доріг місцевого значення у 2018 році на Тернопільщині відзначився декількома гучними скандалами. Це поділи на ділянки по 40 метрів для уникнення тендерів, низький рівень використання облдержадміністрацією грошей Дорожнього фонду, кримінальна справа. – повідомляє видання Терміново

У всіх цих скандалах головним фігурантом став начальник Управління капітального будівництва Тернопільської ОДА Віктор Кузяк.

Підстави для кримінального провадження

У червні минулого року резонансом звучали новини щодо  177 договорів Служби автомобільних доріг у Тернопільській області. Сума кожного з цих договорів не перевищувала 200 тис. грн, тобто дозволяла не проводити відкриті торги та уникнути уваги, що прикута до великих цифр та маловідомих фірм. Розмір авантюри в грошовому еквіваленті склав 26,8 млн. грн. коштів платників податків.

Як наслідок, про цей факт заговорили високопосадовці. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю аферу порівняв з аферами літературного героя.

– Таке враження, що як обходити законодавство Остап Бендер вчився в Тернопільському САД… Славомір Новак – альтернативи негайному звільненню я не бачу
! – написав міністр у себе на сторінці Фейсбуку після публікацій в ЗМІ.

Після заяви міністра своє слово на цю тему сказав начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик на своїй сторінці у Фейсбуці. Адже питання його звільнення якраз лежить в компетенції Славоміра Новака.

– З приводу поширюваної протягом останніх кількох днів інформації про діяльність Служби автомобільних доріг у Тернопільській області. Хочу офіційно заявити: жодного порушення чинного закону «Про публічні закупівлі» не було вчинено. Документальне підтвердження цього факту Служба може надати у визначений законодавством спосіб. Також ми готові до будь-яких перевірок уповноважених органів.

Тоді ж коментуючи ситуацію на журналістські камери голова Тернопільської ОДА Степан Барна заявив:

– По тому, хто де зловживав, мною направлені звернення в Прокуратуру Тернопільської області, в Управління захисту економіки Національної поліції Террнопільської області та в Укравтодор. Де будуть встановленні факти порушення, винні будуть  притягнуті і покарані. Крапка.

Матеріали кримінальної справи. Держаудитслужба

Кримінальне провадження справді розслідують. Про це підтвердили у ГУ НПУ в Тернопільській області на прес-конференції 3-го січня цього року.

 У нас є кримінальне провадження. Ми проводимо ряд експертиз. Про перспективу цього провадження до надходження висновків експертиз поки що рано говорити, – заявив  начальник слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Володимир Галевич .

Ситуацію довкола ремонту доріг місцевого значення відслідковували активісти Тернопільського осередку Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан».  Зокрема, їм стало відомо, що експертизу документів про поділ доріг проводить Західний офіс Держаудитслужби. У своєму відеоматеріалі активісти зазначають:

«Перед вами відповідь Західного офісу Держаудитслужби на запит слідчого ГУ НП в Тернопільській області, який займається розслідуванням провадження щодо тендерних фальсифікацій, а саме незаконного поділу ремонту доріг по 40 метрів».

https://www.facebook.com/voautomaidantern/videos

Держаудитслужба встановила, що балансоутримувачем доріг та установою, яка здійснила поділ доріг, є УКБ Тернопільської ОДА, де начальник – Віктор Кузяк.

Тернопільська ОДА не надає документи слідчим.
Або Віктор Кузяк про борщ

У висновку аудиту вказано, що в рамках розслідування кримінального провадження, УКБ не надало документи поліції. І це встановлено перевіркою Держаудитслужби.

«На письмовий запит Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 26.11.2018 р. №15276/9/2-2018» щодо надання копій документів: зокрема інвентарних карток, дефектних актів… (далі йде перелік затребуваних копій документів – прим. ред., фото стор.3 і 4). Враховуючи вище наведене в управлінні відсутні затребувані вами документи».

У наступному абзаці аудитори знову наголошують про ігнорування посадовцями Тернопільською ОДА  звернення правоохоронців.

«Отже, до перевірки в якості спеціаліста документів (інвентарних карток, дефектних актів, кошторисних розрахунків) щодо визначення видів робіт та їх вартості Управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації (як балансоутримувачем та установою, якою складено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення […] за рахунок субвенцій з державного місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090 у 2018 році) на письмовий запит Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області не надано».

Минулого року на початку листопада тему поділу доріг висвітлювали на «24-му каналі».  Журналістка Анна Калюжна виклала тоді відео у мережу Фейсбук, де Віктор Кузяк розповідає, що не бачить у своїх діях порушень. Щоправда це вже було після другого поділу доріг по 40 метрів.

Протягом 4-10 жовтня начальник УКБ Віктор Кузяк підписав 30 договорів на ремонт ділянок доріг Вербівці –Ласківці по 40 метрів з фірмою, яка спільно з УКБ фігурує в кримінальній справі.

Кожен договір підписаний на суму 124 900 гривень, що дало змогу уникнути процедури відкритих торгів. «Переможцем» домовленостей стала компанія ТОВ «Глобал Білд Інжиніринг».

Читайте по темі: Управління капітального будівництва ТОДА поділило дороги по 40 метрів для фірми, з якою спільно фігурує в кримінальній справі

Тож коментуючи ситуацію з другим поділом доріг, Віктор Кузяк зазначив, в тому числі про борщ:

“Активісти це не є Догма, це люди не компетентні, тендер розірваний, договір розірваний і оголошений новий тендер на чотири триста, це щоб втихомирити активістів, які, я рахую, на сьогодні є непрофесіоналами. Це все одно, що я вам буду говорити, як варити борщ, і взагалі, що я порушив?”

Разом з тим, Тернопільська ОДА за підписом в. о. голови ТОДА Ігоря Вонса повідомила листом від 06.10.2018 року Тернопільську обласну раду, що не вбачає в діях начальника УКБ Віктора Кузяка достатніх підстав для звільнення.

"Це щоб втихомирити активістів, які, я рахую, на сьогодні є непрофесіоналами. Це все одно, що я вам буду говорити, як варити борщ"(С) Це відповідь чиновника тернопільської ОДА Віктора Кузяка на запитання( ні, не кухара в ресторані) журналіста 24 каналу про те, чому він порушив закон "Про публічні закупівлі". Порушив він його, коли поділив 1,4 км дороги на близько 30 шматків по 40 метрів. Це для того, щоб не замовляти ремонт дороги через тендр на Прозорро. В результаті ремонт замовили в наближеної до тернопільської ОДА фірми.Укравтодор вважає, що Кузяк порушив законМіністр інфраструктури Volodymyr Omelyanважає, що порушив.Заступник міністра економіки Max Nefyodov, який курує Прозорро, вважає, що порушив, а Кузяк не вважає.Він переконує, що нічого не порушував.Сюжет про це в 1 коментарі.

Опубліковано Ан Жюлак Четвер, 15 листопада 2018 р.

Перевіркою встановлено

Втім, по-іншому діяльність Віктора Кузяка на посаді голови бачать в Держаудитслужбі. Їхньою перевіркою встановлено, що:

«Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів… Частиною 3. Ст. 36 Закону («Про публічні закупівлі» – прим. ред.) передбачено заборону укладання договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом.

Враховуючи вищевикладене, Управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації, в особі начальника – Кузяка В. С. здійснено поділ предмету закупівлі.., чим порушено п. 2 розділу ІІ Порядку №454 та п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону («Про публічні закупівлі» – прим. ред.)».

Активісти Тернопільського осередку ВО «Автомайдан», які зуміли отримати документи перевірки Західного офісу Держаудитслужби, на своїй сторінці у Фейсбук наголошують до голови Тернопільської ОДА Степана Барни:

«Тому Барна, враховуючи те, що Кузяк не мав права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів, а також неймовірно значний перелік інших махінацій начальника УКБ, ми вимагаємо негайного звільнення Кузяка.

Ти ж зрозумів, ми, на відміну від твоїх кишенькових корупціонерів, розписку про нерозголошення не підписували, ми будемо говорити далі!»

На фото: матеріали перевірки Західного офісу Держаудитслужби щодо скандального поділу доріг на 40 метрів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ