Стало точно відомо, чому жителі Тернопільщини отримують усе менше і менше субсидій

0
2039

У цьому році жителі Тернопільщини отримують удвічі менше субсидій, ніж у 2017. Не знаю як кому, а мені це видається доволі дивним. Тарифи на комунальні послуги ростуть просто шаленими темпами. У платіжки вже дивитися страшно. І це ж іще не все. З першого дня нового року у Тернополі знову дорожчає вода.

Зрозуміло, що уряд, попри обіцянки, робить усе можливе, щоб одержувачів субсидій стало менше. І придумують для цього усілякі нові правила. Але, як з’ясувалося, насправді усе менше і менше людей отримують субсидії зовсім не через це. А через просто неймовірну динаміку зростання доходів. І доходи оті ростуть значно швидше, ніж витрати на оплату комунальних послуг.

Принаймні саме про це днями заявив директор Директорату сім’ї і соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко. І з Віталієм Володимировичем не посперечаєшся – так і є насправді. І я вам це зараз доведу.

З 1 листопада цього року газ подорожчав на 23 відсотки. А днями моїй мамі підняли пенсію. Аж на 8 гривень і ще 72 копійки. Хоча, як на мене, цей приклад не зовсім вдалий. Давайте спробуємо довести суттєве зростання доходів населення на прикладі самого Віталія Музиченко. Згідно з деклараціями, які подав у 2016, він отримував щомісяця майже 23 тисячі гривень заробітної плати. А ось минулого року уже по 37 тисяч. Не поспішайте співчувати людині, бо це ще не все. У липні цього року Віталій Володимирович декларує, що за основним місцем роботи отримав ще 116 тисяч гривень.

У них там у Міністерстві соціальної політики взагалі прийнято допомагати матеріально своїм працівникам. Перша заступниця міністра соціальної політики Ольга Крентовська у листопаді цього року отримала 211 тисяч гривень. (Сайт ПроТе розповідав про це у публікації «Українці, у яких є родичі на заробітках, не повинні отримувати субсидії»).

211 тисяч і 116. Можна було б сказати, що Віталій Музиченко відбувся «легким переляком». Але це ще не кінець історії про стрімке зростання доходів окремих українців. Бо вже у цьому місяці усе той же директор декларує отримання ще 118 тисяч.

І як вам цифри? Тепер переконалися, що доходи українців таки стрімко зростають? Зрозуміло, що не всіх, а лише тих, яким вдалося прилаштуватися біля бюджетної годівниці. А годівницю оту наповнюють якраз люди, яким у субсидіях відмовляють.

Сам не був, тому переконувати не буду, але довелося чути, що у Тернополі на окремих підприємствах люди отримують по 10 тисяч гривень і навіть більше. Але люди ці щось роблять, щось виробляють. А ось директор якогось міністерського Директорату отримує утричі більше. А потім ще намагається переконати нас, що у нас насправді усе дуже добре, але ми чомусь вперто не хочемо цього помічати.

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ