Корисні поради тернопільським жінкам, як правильно займатися у тренажерній залі

0
188

Роксолані Кривенко – 27 років. Регулярними тренуваннями у тренажерній залі займається близько восьми і не полишає їх за жодних обставин. Має досвід тренерської діяльності, хоча на даний час працює у іншій сфері. Каже, що тільки спорт дозволяє завжди бути у тонусі, та допомагає організувати і систематизувати життя загалом. А ще розповідає чому це важливо і чим шкідливі хаотичні заняття без тренера. – пише Кременець City

Свого часу, як і більшість початківців, Роксолана й сама починала з помилок. Це вже тепер дівчина розуміє, що “сліпі” заняття не допомагають правильно формувати тіло й форму, а навпаки його травмують.

Що означає “сліпі” заняття? Це коли ти приходиш, бігаєш від тренажера, до тренажера, навантажуєш себе вагою побільше і очікуєш максимально швидкого результату.

“Одразу скажу, що так не буває. Успіх ніколи миттєво не приходить. Та якщо є бажання і, що дуже важливо, фаховий тренер, то розраховувати на вдалий результат можна стовідсотково”, – каже Роксолана.

За період власного тренування, каже, що було різне. Бо й сама вчилася спершу на власних помилках.

“Були навіть серйозні травми, які нагадують про себе й до цього часу. Теж раніше хотілося всього й одразу”, – зізнається Роксолана.

А потім познайомилася із тренеркою Людмилою. І все змінилося.

“Дуже важливо, коли хтось може дати фахові поради і правильні настанови одразу на старті”, – каже Роксолана.

Тепер і сама не стримується, і підходить у тренажерці то тих, хто займається не за правилами, а за схемою, “як попало”  (*прим. ред. але це вже інша історія, яку розповімо пізніше).

“Мені дуже багато знань дала моя тренерка, і я теж хочу завжди допомагати людям. Та коли треба – підказати, як і що правильно робити”, – каже спортсменка.

Зізнається й про те, що не проти знову займатися тренерською діяльністю. От тільки не впевнена, що у Кременці буде багато бажаючих відвідувати ці заняття.

Тому поки що до тренажерної зали ходить для власного здоров’я.

“Час знаходжу для цього завжди. І насправді, його можна викроїти, чим би людина не займалася”, – додає Роксолана.

Каже, що в залі можна не просто відпочити морально, а навіть розвантажитись.

“Навіть не так, відбувається повне перезавантаження. Особливо це потрібно тим, в кого постійні депресії та виснаження”.

Додає, що постійні заняття та робота над собою, змінюють кругозір. Несподівано навіть приходить натхнення і взагалі відношення до життя.

“А ще ти починаєш відчувати своє тіло. І починаєш бути в гармонії із собою”.

Зазначає, що важливо й записувати свої результати і досягнення.

“Потрібно на кожне заняття робити нотатки. Детально описувати про всі види вправ, їх кількість і результат. Контрольні заміри та зважування”, – каже спортсменка.

Все це для того, щоб знати які в подальшому потрібно додавати навантаження.

В розмові пригадує свою першу кумирку у спорті – Катю Усманову.

“ Із цієї фітнес-тренерки беру приклад і досі. Можу зізнатися, що це мій ідеал. Слідкую за її блогами, і усім раджу”, – каже Роксолана.

А ще дівчина розвінчує міфи про заняття у тренажерній залі.

Наприклад такий, що регулярні заняття жінок перетворюють їх “на чоловіків” .

“Всі дівчата, чи жінки, котрі ходять до тренажерки, навпаки стають жіночнішими. На них хочеться дивитися. При правильних заняттях мужланом стати просто неможливо. Натомість, тіло стає підтягнутим. Шкіра еластичною, а форми красивими”, – каже дівчина.

Наступний міф про те, що начебто “у мене товста кістка” і тіло неможливо привести в форму.

“Схуднути і можуть усі. Це просто бажання або небажання працювати над собою”, – додає Роксолана.

У приклад наводить колишні заняття із сестрою.

“Я привчаю її до спорту, скільки себе пам’ятаю і скільки спорт люблю я”.

Пригадує, коли одного року затягнула сестру до тренажерної зали і вона протягом місяця схудла на п’ять кілограмів.

“Це був хороший результат. А сестра дуже гарно виглядала. Але це було важко для нас обох. Сестра постійно не хотіла займатися. А тепер, останні роки, я від неї тільки чую, що вона хоче схуднути, але жодних дій не приймає. Хоча результат тоді був дуже очевидним. Сестра досі пригадує це схуднення”.

Або й інший момент, багато людей хочуть підтримати своє тіло, але не знають як це зробити.

“Варто розуміти, що до всього потрібно підходити індивідуально. Зважати також на фізичний стан. Точно знати, що немає проблем із здоров’ям чи протипоказань до занять спортом”.

І багато розповідає про правильне харчування. Його норми, які встановлюються індивідуально, і важливість їх не перевищувати. Вживати протягом дня біля двох літрів негазованої води і забути про шкідливу їжу.

“При заняттях спортом, це є дві паралельних лінії. Обов’язково здорове харчування і системність. Це якщо коротко про основні рецепти”, – каже Роксолана.

Вікторія Іваницька

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ