Громадськість Тернопільщини просить Митрополита МП Сергія підтримати утворення єдиної церкви (фото)

0
137
sdr

Громадськість Тернопільщини просить церкву московського патріархату приєднатися до об’єднавчого процесу й утворення єдиної помісної церкви. Відповідний лист-звернення представники громади передали керуючому Тернопільською єпархією УПЦ, митрополиту Сергію.

«Упродовж XX століття українці ведуть боротьбу за автокефалію Київської митрополії, яка сім століть була частиною Вселенського Патріархату, а 1686 року, з  порушенням канонів, приєднана до Московського, – йдеться у тексті звернення. – Уже п’ятий рік Україна потерпає від збройної агресії з боку Російської Федерації, яка визнана державою-агресором. Сучасний Московський патріархат тісно пов’язаний із пануючим у Росії політичним режимом та сприймається багатьма громадянами нашої держави як моральний співучасник російської агресії та гібридної війни проти України, як наслідок, більшість населення нашої держави вже не сприймає ідею церковного об’єднання з ним».

sdr

Україна, кажуть активні представники громадськості, вже ніколи не буде ні політичною, ні церковною колонією Росії. Це – питання національної безпеки і нашої оборони у гібридній війні.

«Звертаємось до Вас владико, – йдеться в листі, – з проханням проявити мудрість, підтримати створення в Україні Помісної Православної Церкви, бути зі своїм народом в такий  непростий і водночас відповідальний історичний час».

Утім, особисто з митрополитом Сергієм поспілкуватися не вдалося. Його не було на місці. Лист передали отцю Володимиру, який зустрів активістів на території церкви, що на Східному масиві в Тернополі. Звернення пообіцяли передати митрополиту. Тепер громадськість чекає на його відповідь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ