«Опілля» допомогло здійснити мрію біатлоністці Олександрі Меркушиній

0
311

Потрапити на тренувальну базу в австрійському Рамзау, де свою майстерність вдосконалюють провідні біатлоністи світу, було давньою мрією Олександри Меркушиної. Олександра – сестра відомої біатлоністки Анастасії Меркушиної, срібної призерки чемпіонату світу в естафеті, абсолютної чемпіонки Європи з біатлону серед юніорів, учасниці Олімпійських ігор в Кореї. Мати сестер Ірина Меркушина також займалася біатлоном, з 1989 року брала участь у змаганнях Кубку світу в складі збірної України, а з 2005 року перейшла на тренерську роботу. Батько теж працює тренером з біатлону.

Меркушина молодша, не зважаючи на свій юний вік, також показує значні успіхи у цьому вже сімейному виді спорту, є абсолютною чемпіонкою України у молодшій віковій категорії. Саша тренується практично з пелюшок, тож своїх однолітків у біатлоні уже перевершила і виконує нормативи для старших. Однак поки Олександрі ще тільки 13, тому участь у дорослих, в тому числі й міжнародних тренувальних зборах і змаганнях для неї закрита.

Потрапити на тренувальний збір і тренуватись поряд із зірками біатлону юній спортсменці допомогла тернопільська пивоварня «Опілля». «Здійснити поїздку в Австрію на наші тренерські зарплати було б надто дорого, – розповідає Ірина Меркушина. – Там і збір коштує недешево, і підйомники».

«Це біатлонна база високо вгорах, близько 3 тисяч метрів над рівнем моря. І там постійно лежить сніг, умови чудові, тренуються відомі біатлоністи, в тому числі з Норвегії, де цей вид спорту на високому рівні. Ми розповідали про це Саші і потрапити в Австрію стало її мрією. Але те, що вона здійсниться так швидко – ми навіть не могли сподіватись. За що дуже вдячні «Опіллю» – ділиться емоціями пані Ірина.

За словами мами юної біатлоністки, після поїздки Саша продовжує тренуватись ще з більшим завзяттям. В Україні проводять лише три змагання з біатлону на рік. На думку Ірини Меркушиної, це дуже мало. Тому зараз Олександра готується до міжнародних дитячих змагань з біатлону, що відбуватимуться у Норвегії. Мама Саші сподівається, що і ця її мрія здійсниться.

Анастасія Квітковська

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ