Усе вже не те – як змінюються весілля на Тернопільщині

0
2310

Ресторатор Стапан Потюк вважає, що весілля на Тернопільщині  уже не ті – вони втрачають свої традиції. Пан Степан – власник ресторану «Зорепад», що у Трибухівцях Бучацького району. Каже, що найбільше відрізняються багаті весілля в дорогих ресторанах.

– Найперше вирізняються весілля тим, що зараз роблять виїзні церемонії, в парку, наприклад, – говорить Степан Потюк. – Молоді під музику собі фотографуються або розписуються на тій церемонії, а народ тим часом чекає. Найголовніша перезміна весілля – люди не мають де дітися. Та пауза триває дві-три години. Гості ходять по подвір’ю сюди-туди. Ну що прийдеш додому і будеш пити горілку, поки молодих нема? Чому не зробити ту фотосесію на другий день або перед весіллям?

Степан Потюк каже, що весілля стає неукраїнським.

– Це зовсім не наша культура, –  продовжує. – Весілля тривають уже п’ять годин. Якщо люди приходять о 19-20 годині, то в 2 ночі вже розходяться. У нас такого не було. Я колись грав по весіллях, то гуляли до ранку. Нині весілля до ранку трапляються дуже рідко. У нас в селі ще буває, що люди розходяться, коли розвидняється. У дорогих ресторанах точно такого вже нема. Люди зараз не голодні. Насичені усім – і їжею, і враженнями. Навіть не знаєш, чим їх  можна здивувати. Недолік в тому, що вже не хочуть танцювати. Весілля має бути веселе. Колись взагалі робили три столи. Третій – о 4-й годині ранку. Зараз два столи. На другому – якоїсь частини гостей вже й нема.

Також, на думку Степана Потюка, не завжди допомагає веселитися тамада. Іноді – навпаки.

– Тамада говорить, говорить, говорить, – додає ресторатор. – висить над тобою. Що не можеш слова сказати, поспілкуватися з кимсь. Неможливо відпочити, розслабитися.

До слова, нині на весілля гості несуть в середньому тисячу гривень. Проте витрати на весілля господарям все одно не повертаються.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ