Тернопільська прокуратура зацікавилася нелегальними автозаправними станціями

0
236

17 жовтня  2018 року під головуванням прокурора області В’ячеслава Перча відбулася спільна  нарада керівників правоохоронних органів Тернопільської області та контролюючих служб ( ГУ Держпродспоживслужби в області, Держгеокадастру, управлінь ДАБІ, Держпраці в області),  на якій обговорили організацію роботи правоохоронців з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

За словами прокурора області В’ячеслава Перча, на ринку нафтопродуктів держави склалась критична ситуація, пов’язана із збільшенням кількості нелегальних автогазозаправних станцій і пунктів, а частка тіньового ринку пального сягнула 20-50%, і ця цифра продовжує збільшуватись.

За даними Рахункової палати через існування тіньового ринку палива за останні два роки державний бюджет недотримав майже чверть мільярда гривень акцизного податку з пального. Таке становище не може залишатись поза увагою державних органів і структур, уповноважених виявляти та вживати заходи до припинення відповідних правопорушень,   а за наявності підстав – здійснювати досудове розслідування  злочинів, пов’язаних із діяльністю таких нелегальних об’єктів.

На території області облікували майже дві сотні автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів. Водночас, збільшення частки тіньового ринку пального, критична ситуація, пов’язана зі зростанням кількості нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, вказують на необхідність вжиття додаткових заходів з протидії їх незаконній діяльності.

Заступник прокурора області Ігор Топилко наголосив, що  особливої уваги вимагає виявлення та припинення функціонування нелегальних АЗС/АГЗП, які працюють без належно оформлених документів на право землекористування, з порушенням екологічних норм, за відсутності дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів нерухомості.

Актуальним залишається питання дотримання законодавства про працю, насамперед щодо належного оформлення трудових відносин, а також правил безпеки на виробництві.

Наявність таких об’єктів підвищеної небезпеки та їх розміщення у будівлях з порушенням вимог пожежної безпеки створює загрозу життю і здоров’ю громадян.

Заступник прокурора області зауважив, що  не достатньо ефективною є діяльність органів контролю та правопорядку щодо виявлення кримінальних правопорушень на даному напрямі, яка зведена до викриття дріб’язкових фактів. Відсутня належна взаємодія між відповідними службами з цих питань.

На нараді заслухано  інформації керівників окремих підрозділів контролюючих органів, силових структур,  пояснення  окремих керівників місцевих прокуратур та керівників територіальних органів поліції щодо забезпечення належної роботи на напрямі, що став предметом обговорення сьогоднішнього заходу.

З урахуванням пропозицій керівників правоохоронних та контролюючих органів  учасники наради визначились із  створенням  спільної міжвідомчої  робочої  групи з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів. Заплановані заходи щодо виявлення та припинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним виготовленням, зберіганням, збутом або транспортуванням з метою збуту підакцизних товарів, фіктивним підприємництвом, ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ