Щоб пообідати у сусідній області або побачити старовинний замок, тернополянка вирішує 5 хвилин

0
780

Тернопільській журналістці Анні Василенко потрібно 15 хвилин, щоб вирішити, зібратися і поїхати на кілька днів до Карпат. А от під час вихідних їй вистачило 5 хвилин для того, аби зібратися до Львова на обід. Жартує, що тепер боїться носити із собою закордонний паспорт.

– Це справді було надшвидке збирання в дорогу, –  розповідає Анна Василенко. – Я просто перевірила чи є у рюкзаку документи, гроші та зарядне для телефону. Все. Через шалений робочий графік майже ніколи не планую відпочинкові поїздки. Буває, трапляється вільний день чи кілька вільних годин,  виникає ідея кудись поїхати і я миттєво збираюсь. Тому кожне моє рішення швидке.

Зазвичай, я вагаюсь не про те, чи їхати, а  куди їхати. Маю цілицй список місць, де б хотіла побувати. Поки що його геолокація – це лише Тернопільщина і сусідні області. Основне в цьому списку – кілометраж і приблизна кількість годин на поїздку.

Проте Анна Василенко розуміє, що миттєве, спонтанне рішення не завжди найправильніше.

– Воно може бути і неправильним, – додає. – Але, кому визначати цю правильність? Та певне лише вам. Треба швидко приймати рішення, а потім зробити все можливе,  щоб воно було правильним. Це вміння швидко вирішувати я виховую у собі. Тішуся з того, що у моєму житті є люди, з якими такі рішення швидко приймаємо і одразу реалізуємо. Як з відпочинком, так і в роботі чи з організацією власної справи.  Взяти на себе відповідальність, не вагатись, оперативно зорієнтуватись у форс-мажорних ситуаціях – це риси, які я найбільше ціную в людях.

Я б дуже хотіла миттєво приймати важливі рішення, бо це допомагає в роботі.  Якщо переглянути будь-які  лекції чи тренінги про те, як стати успішними і так далі, всюди йдеться про вміння блискавично приймати рішення. А це означає – ризикувати, не боятись і брати на себе відповідальність.

Уявіть, що під час прямого ефіру у вашій студії падають декорації чи коли ви за кермом йдете на обгін, а назустріч виїхав автомобіль. В першому випадку, я б не розгубилась. В другому – точно б злякалась. Тому все приходить з досвідом.

Анна вважає, що варто бути легкими і мобільнішими, а не обростати звичками, побутом, стереотипами тощо.

–  Сьогодні найбільшою розкішшю є час, – продовжує. – І витрачати його на сумніви, вагання, думки «а чи так, а чи не так» – як на мене, неправильно. Втім, я не буду давати жодних порад, бо  кожен знає, якою мати бути його ідеальна неділя. Мій ідеальний вихідний – це рішуча поїздка і нові емоції. І я не лукавитиму, коли скажу, що Підгорецький замок і Ейфелева вежа справили на мене однакове враження: мить захоплення, цікавості та новизни.  Тому незалежно від того, наскільки «товстий» гаманець – всі мають рівні можливості на емоції. Просто треба дозволити їм бути у нашому житті.

Пригадую, що наприкінці серпня в мене був тиждень, коли за 7 днів я провела 38 годин в дорозі. Приблизний маршрут: Закарпаття – Тернопіль – Київ – Тернопіль – Вінниця – Чернівці – Одеса. Тоді теж часу на збори майже не було. Тому базовий набір для подорожі я складаю миттєво.

Дорога, на думку Анни, багато людині дає.

– Тут може бути довжелезний список, але найважливіше це відповідальність і само організованість, – каже вона. – В мене є чудова подруга Іра Моргун. І якщо ми їдемо кудись разом, нам не треба жодних квитків наперед чи заброньованих готелів. Ми за будь-яких обставин і будь-де дамо собі раду. Пригадую, як не було чим добратись і ми йшли пішки з сусіднього району. Для нас це не було проблемою.

Випадкові подорожні, нові знайомстава часто надихають на споглядання світу з іншого кута зору.

Пригадую, як їхала з Києва в одному купе з похилим чоловіком, – підсумовує Анна Василенко. – Йому було за 80.  І він долав величезну відстань, аби провести Вербну неділю зі своєю дружиною, яка лежала в лікарні. Розповідав мені, як все готував для пісного столу і що везе із собою. Його приїзд мав бути сюрпризом для дружини. Це дуже зворушливо.

Наталія ЛАЗУКАБЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.