Степан Барна побував на трагічному місці, де розстріляли майже тисячу його земляків (фото)

0
122

В останні липневі дні минає 77 років з часу однієї із найстрашніших сторінок в історії нашої області. За кілька днів понад тисячу наших земляків – інтелігенція, українці-партіоти, члени ОУН-УПА, священики, яких радянська влада і її каральний орган НКВД кинула в каземати Чортківської тюрми, були розстріляні без суду і слідства, інших закатували під час етапування до Умані, що на Черкащині.

«Більшовицька пропаганда навішувала свідомим українцям ярлик «українських буржуазних націоналістів». Саме тому такими людьми були вщерть заповнені тюрми західноукраїнських міст. Одна з таких – Чортківська тюрма», – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час поминальних заходів за загиблими земляками в Умані.

До меморіалу закатованим жертвам уманського етапу приїхали сотні жителів нашої області, представники Черкащини та самого міста Умань.

Степан Барна нагадав, що 750 в’язнів Чортківської тюрми було відправлено за маршрутом Чортків – Умань, через Скалу-Подільську, далі – на Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Жмеринку. Всіх їх було вбито та закатовано. Ці події називають ще уманською катівнею.

Біля Меморіалу жертвам репресій та колишнім в’язням Чортківської тюрми запалили лампадки та поклали квіти. А духовенство на чолі з Владикою Нестором відправило молебень за загиблими.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ