Водій тернопільської маршрутки назвав пенсіонерку карою Божою

0
751

Цю історію мені розповіла знайома пенсіонерка. Хоча це була швидше не розповідь, а скарга. Нехай і без сліз, але не без певної образи у голосі.

Пані Слава майже сорок років пропрацювала маляром. Не одна тернопільська будівля пам’ятає її руки. Ось уже кілька років як жінка вийшла на так званий заслужений відпочинок. Хоча відпочинком це назвати могла людина з доволі збоченим почуттям гумору. Це виживання навіть близько не схоже на відпочинок. Пенсія у пані Слави хоча і не мінімальна, але її заледве вистачає на те, щоб якось зводити кінці з кінцями. Але зараз мова не про це, а про громадський транспорт.

Ніяк не може зрозуміти жінка, чому вона і тисячі тернопільських пенсіонерів повинні терпіти чи не постійне знущання водіїв маршруток. Люди, які свого часу таки багато зробили для цього міста, заходячи у салон, чомусь почувають себе у чомусь винними. Раніше було ще гірше. Раніше – це коли можна було їхати безкоштовно лише трьом пенсіонерам одночасно. Тепер же, нехай і лише після десятої години, пенсіонери більше не відчувають отого приниження, питаючи дозволу на проїзд.

Але залишилася інша проблема – водії. Оті салонні Цербери, які прямо таки дихають ненавистю до усіх пасажирів, а до пенсіонерів стократно.

Ось і пані Слава днями зайшла у 25 маршрутку. Простягнула водієві «карту тернополянина» і одразу з почула:

– О, ще одна кара Божа прийшла.

Не хотілося жінці починати дискусію з молодим хамлом, щоб не псувати собі нерви. Натомість попросила дозволу присісти на крісло праворуч від нього.

– Це місце не для пенсіонерів, – не настільки промовив, наскільки просичав водій.

От і не розуміє жінка, чому і за що таке ставлення. Адже міська влада компенсує перевізникам проїзд пільгових категорій. Хоча і водіїв зрозуміти можна. Їм вигідніше возити пасажирів за готівку. «Забув» кільком десяткам, а то й сотням дати квиток і вже якусь копійчину поклав собі до кишені.

Але не про фінансовий бік питання веде мову пані Слава. Невже у цих водіїв немає батьків? Адже не інкубаторські вони, врешті-решт. Чому ж вони не думають, що і їх батьків якийсь водій ось так само обзиває і хамить. Невже ті кілька гривень справді варті того, щоб принижувати старших людей?

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ