На Тернопільщині через помилки правоохоронців підліток став багатшим на 200 тисяч гривень

0
1177

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області залишила без змін рішення Тернопільського міськрайонного суду від 28 лютого 2018 року по позовом неповнолітнього Володимира Ш. про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури, передає прес-служба суду. – повідомляє Судово-юридична газета в Україні

Позов був поданий до Державної казначейської службі України, Головному управлінню Національної поліції в Тернопільській області, третя особа – управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області, прокуратура Тернопільської області.

Судом було встановлено, що 14 травня 2012 роки за куріння сигарет в забороненому місці співробітники міліції склали на неповнолітнього Володимира Ш. протокол за вчинене адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 175-1 КУпАП. Але суд повернув матеріали справи до Тернопільської міськвідділ міліції, де вони були втрачені.

Три дні по тому, 17 травня 2012 року, слідчий відділ Тернопільського міськвідділу УМВС в Тернопільській області проти Володимира Ш. порушив кримінальну справу за ч.2 ст. 263 КК України (виготовлення і носіння холодної зброї без належного дозволу), а саме через знайдений у юнака кастета.

3 жовтня 2014 року Тернопільська міськрайонний суд через неповноту і неправильність досудового слідства повернув кримінальну справу на додаткове розслідування.

28 грудня 2016 року прокурора Тернопільської місцевої прокуратури закрив справу за відсутністю складу кримінального злочину.

Тим часом, неповнолітній Володимир Ш. 4 роки і 10 місяців перебував під слідством. В результаті незаконного затримання та тривалого перебування в якості підозрюваного юнак втратив друзів і змушений був залишити навчання в музичному училищі, потім він втратив віру в суспільство, почав боятися правоохоронців, перебував у депресивному стані. Незважаючи на це, неповнолітній звернувся до суду з позовом про відшкодування завданої моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового розслідування.

Суд першої інстанції частково задовольнив позов і зобов’язав стягнути з Державної казначейської служби України 204 тисяч 765 гривень завданої моральної шкоди в розрахунку множення 55 місяців перебування під слідством розмір мінімальної заробітної плати на момент прийняття рішення.

Головне управління Національної поліції в Тернопільській області і Державна казначейська служба України оскаржили це рішення в суді апеляційної інстанції, просили зменшити розмір моральної шкоди та стягнути її не з державного бюджету.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та заслухавши доводи сторін, колегія суддів прийшла до висновку, що рішення суду першої інстанції прийнято з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування немає, а тому апеляційну скаргу суд залишив без задоволення, а рішення Тернопільського міськрайонного суду – без змін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ