Тернопільським школярам найбільше подобається фізкультура

0
158

Про яке професійне майбутнє мріють тернопільські школярі?

Які професії старшокласники вважають найпрестижнішими? Чим займаються учні у вільний час? Що впливає на вибір професії школярами? Куди звертатись за допомогою у виборі професії?

Нещодавно ГО “АТОМ” – організація, яка працює в напрямку сприяння працевлаштування та неформальному навчанні молоді, провела анкетування старшокласників щодо вибору майбутньої професії.

Серед навчальних предметів учнів найбільш цікавлять фізична культура, інформатика, англійська мова, хімія, трудове навчання та історія.

Найбільш престижними професіями, старшокласники, вважають такі: IT-технолог, лікар, юрист, адвокат, суддя, прокурор, приватний підприємець. На їх думку, престиж цих професій визначається високою заробітною платнею, попитом, відсутністю важкої фізичної праці, популярністю та сучасністю.

У вільний час школярі відвідують спортивні секції, музичну та театральну школи, «Пласт», школу юного журналіста, демократичну школу, тренажерні зали.

Щодо тих професій, які не подобаються учням, то третина учнів відповіли, що таких немає. Інші з опитаних, вважають такі професії як двірник, прибиральник, столяр, офіціант, інженер, шахтар, вчитель, кухар, електрик, продавець не престижними, малоприбутковими, такими, які принижують гідність людини.

У виборі професій учні надають перевагу таким як: ІТ-технолог, лікарська справа, фотограф, перекладач, візажист, вчитель. Подобаються бажані професії високою заробітною платнею, спілкуванням з людьми, бажанням допомогти іншим, можливістю подорожувати.

Обирають професію під впливом ЗМІ, власного прагнення, батьків, рідше, через поради вчителів та друзів.

Більша половина учнів, хоч і вже обрали професію, проте, їм потрібна допомога у її виборі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ