Депутати підтримали «транспортну революцію» мера Тернополя

0
361

Повністю реформувати транспортну галузь міста, де відправною точкою є комфорт городян, вирішила мерія Тернополя. Від намірів уже перейшли до дій. На останній сесії депутати підтримали ініціативи міського голови та погодили закупівлю майже півсотні автобусів євро-зразка, крім того й вуличне освітлення переводять на сучасні енергоощадні LED-ліхтарі.

Єдина муніципальна транспортна компанія – альтернатива маршруткам

Ера надання транспортних послуг за «африканським» принципом в Тернополі завершилася. Приватним перевізникам та горе-водіям, які багато років вважали себе великими цабе – «доїли» бюджет, порушували графік руху та хамили пасажирам – більше робити цього не дозволять. Навіть їхній імпровізований страйк з вимогою підняти вартість проїзду до 6 грн – з тріском провалився, бо керівництво міста зайняло жорстку позицію з відстоювання інтересів тернополян.

Міська влада дала відсіч таким маніпуляціям, і рішуче заявила про розірвання угод з перевізниками, котрі не дотримуються зобов’язань перед громадою. В результаті вже за кілька днів вони ж самі «прийшли з мировою»: пообіцяли сумлінне дотримання графіку; припинення саботажу електронної оплати за проїзд як по «Карті тернополянина» й е-проїзному, так і за готівку – тільки через валідатор. До речі, в соцмережах тернополяни діляться, що водії стали частіше видавати квитки з валідатора, а на маршрутах таки працюють контролери.  Крім того, мерія міста домоглася і зняття обмежень на проїзд пільговиків в маршрутках Тернополя. Від 1 лютого з 10 год ранку – абсолютно усі пільгові категорії при наявності «Карти тернополянина» можуть їхати безкоштовно, незалежно від кількості таких осіб у салоні. При цьому учасникам бойових дій для безкоштовного проїзду достатньо пред’явити тільки посвідчення УБД.

В якісь мірі маршрутчики перехитрили самих себе: в день їхнього страйку тернополяни змогли оцінити переваги вільного від маршруток міста. У соцмережах активно обговорювали, що місто цілком може обійтись і тролейбусами.

Тож, враховуючи думку містян, на сесії міської ради, що відбулася 2 лютого, депутати підтримали ініціативу мера Тернополя Сергія Надала і дозволили КП «Тернопільелектротранс» укласти договір лізингу для придбання низькополих автобусів з Європи. При цьому йде мова, що по-можливості закуплять й електротранспорт, який є більш екологічно чистим. Окрім грошей з міського бюджету мерія веде переговори з банками щодо кредитної лінії для придбання транспортних одиниць, які будуть більш зручними для тернополян.

«На сесії міської ради на укладення договорів лізингу виділено 15 млн гривень. Також ми ведемо активні перемовини з банком щодо отримання кредиту для придбання автобусів. Ми плануємо придбати близько 40 низькополих або напівнизькополих автобусів, які розраховані на 80-100 місць у Європі. Певну кількість автобусів плануємо закупити у першому півріччі цього року. Якщо нам вдасться знайти усю кількість необхідного транспорту, то закупимо весь необхідний транспорт ще до кінця 2018-го», – повідомив Сергій Надал.

Таким чином, тернопільські маршрутки фактично «доживають» свій останній рік. Мерія міста остаточно взяла курс на створення єдиного транспортного комунального підприємства, яке буде у власності громади і контролюватиметься самою громадою. Це безумовно історичне рішення для нашого міста.

Перехід до «європейської» моделі роботи громадського транспорту у Тернополі здійснюють комплексно

Окрім наведення порядку з самим транспортом міська влада Тернополя вважає за необхідне подбати і про безпеку пішоходів. Керівництво міста реагує на звернення тернополян, серед яких зустрічаються нарікання на погане освітлення вулиць, а зокрема і пішохідних переходів. Тепер нічне місто стане більш безпечним, бо усі вуличні ліхтарі, що працюють на старих ртутних лампах переведуть на світлодіод.

За словами мера міста Сергія Надала, це також і значна економія для бюджету, адже сучасні LED-світильники є більш енергоощадні у порівнянні зі звичайними лампами та мають кращу інтенсивність й світловіддачу. Завдяки економії на електроенергії та обслуговуванні нововведення окупиться приблизно за три роки.

Тож, на уже згаданій сесії від 2 лютого, депутати підтримали також і цю ініціативу міського голови. На ухвалення позитивного рішення вплинула його соціальна складова, адже в результаті переведення вуличного освітленна на світлодіод – покращиться сама його якість, а це дуже важливо для безпеки як пішоходів, так і пасажирів та водіїв.

«Цьогоріч ми плануємо закупити засоби для освітлення в кількості майже двох тисяч штук для того, щоб замінити старі лампи також і у дворах, провулках, тощо. Попередньо, хочемо протягом 2018 року повністю відмовитися від старих ртутних ламп і перейти на світлодіодне освітлення вулиць. Рішення про залучення кредитних ресурсів отримало схвалення депутатським корпусом, а відтак КП «Тернопільміськсвітло» отримало дозвіл на реалізацію цього масштабного проекту», – зазначив Сергій Надал.

Отже, не піддавшись на провокації та давши відсіч маніпуляціям, дослухаючись до побажань тернополян, мерія продовжує рухатися в ногу із часом, використовуючи в інфраструктурі міста інноваційні розробки й таким чином перетворювати Тернопіль на місто європейського зразка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ