Тернополянин розповів, як не дав заробити продавцям ялинок

1
1375

Розповідаючи мені цю історію, пан Андрій просив, щоб вона залишилася між нами. Враховуючи те, що онлайн-журнал Про Те він все одно не читає, я вирішив таки поділитися нею з людьми. Нехай знають, як знання математики і бажання відстояти свої права допомагають трішки зберегти сімейний бюджет.

Отже, 31-го грудня забаглося панові Андрієві придбати ялинку. Чому у нього виникло таке бажання, у мене не питайте. Ну забаглося людині раптом ні з того, ні з сього поставити вдома перед Новим роком зелену красуню. І пішов він на ринок, що 15 Квітня. Походив трішки тим ялиновим «лісом» і підібрав бажаний товар. Крислатенька така, десь зо два метри зросту. Якраз, щоб під стелю влізла й сусідам зверху п’яти не лоскотала. І попросив продавця, так би мовити, зважити та запакувати. А той і мовить: «500 гривень».

Пан Андрій онлайн-журнал Про Те не читає, зате гортає інколи паперові видання, з яких і довідався приблизні ціни на ялинки. Тому і поцікавився у продавця, звідки оце взялася така сума, якщо метр мав би коштувати 70 гривень.

А продавець також не перший день тією справою займається і вже більш-менш знає, як поводитися із невдоволеними покупцями, а тому відповідає: «Ми купуємо по 76 гривень за метр».

Пан Андрій трішки помасажував потилицю і взявся згадувати уроки арифметики. 1.76+1.76… Як не крути, хоч з дробами, хоч з косинусами, а вийде навіть так дуже на око і сильно приблизно трохи більше 350 гривень. Чоловік і поділився цими підрахунками з продавцем. Той також потер потилицю і вирішив, що готовий продати за 300. Але пан Андрій тепер погоджувався лише на 250. Домовитися так і не вдалося.

Мій знайомий не пішов з ринку без ялинки. За кілька метрів він таки купив двометрову красуню і всього за 120 гривень.

У чому мораль, поцікавитеся ви? А просто інколи таки варто наполягати на своєму. А ще інколи не завадить ставити на місце надто захланних продавців.

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ