Сергій Надал: «Активний діалог кращий за активне взаємопоборювання»

0
45

Як громада допомагає покращувати місто. Що вдалося зробити і чого чекати у майбутньому. Наскільки є потреба у постійному діалозі з громадою. Про це в інтерв’ю із міським головою Тернополя Сергієм Надалом.

– Сергію Віталійовичу, як оцінюєте рік, що минає?

Було зроблено багато доброго. По-перше, спільно з громадою вдалося реалізувати кілька великих проектів з облаштування громадських просторів. Зокрема, це стосується оновлення парку ім. Тараса Шевченка, де були облаштовані пішохідні та велосипедні доріжки, оновлено вуличне освітлення. Проведено комплексну реконструкцію площі біля пам’ятник Степанові Бандері. Тут облаштували нові пішохідні та велосипедні доріжки, встановили перголу, оновили паркове освітлення. У парку Національного відродження проведено реконструкцію центральних пішохідних доріжок, замінено освітлення, відремонтовано амфітеатр Cпівочого поля, а також реконструювали центральний фонтан, зробили його другим у Тернополі – пішохідним. Цього року розпочали створення скверу, який є логічним продовженням площі Героїв Євромайдану. А на Набережній Тернопільського ставу облаштували новий аераційний фонтан.

По-друге, у Тернополі активно почали ремонтувати дороги. Поточним ремонтом відремонтовано більше 76 тис квадратних метрів доріг за новою технологією, яка дозволяє робити покриття міцнішим, а капітальним ремонтом відремонтували 38 тис кв м дорожнього покриття. З підрядниками укладено угоди таким чином, що вони дають гарантії експлуатації не менше ніж на п’ять  років.

По-третє, проведено роботи, які мають суттєво покращити забезпечення населення медичними послугами. Зокрема, завершено капітальний ремонт даху Тернопільської комунальної міської лікарні №2 і ремонт інфекційно-діагностичного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні. Для міської комунальної лікарні №3 придбано рентгенівський апарат та біохімічний аналізатор.  А «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» отримав перший рентгенівський багатозрізовий комп’ютерний томограф, апарат ультразвукової діагностики та стоматологічну установку. Комп’ютерний томограф – унікальний апарат, який перебуває на балансі громади Тернополя і допоможе вчасно та ефективно діагностувати захворювання.

По-четверте, відбувається оновлення комунального транспорту та зроблено крок до покращення якості транспортних послуг через введення реального контролю за перевізниками. Йдеться про запровадження «карти тернополянина», котра дозволить нам чітко відслідковувати пасажиропотоки. Там, де потрібно, збільшувати кількість транспорту і платити перевізнику за реальні послуги.

По-п’яте, у місті триває програма термомодернізації. Цього року встановлено 77 індивідуальних теплових пунктів. Це гарантовано дає економію коштів, тепло і гарячу воду. Загалом же у рамках програми ми плануємо встановити 750 ІТП. Тоді місто точно стане менш залежним від регулярних підвищень тарифів.

– Проте були ж і певні речі, яких не вдалося реалізувати?

Народна приказка каже, що не робить помилок той, хто не рухається. Безперечно є речі, які ми не врахували, як об’єктивні, так і суб’єктивні. Тому я особливо вдячний тернопільській громаді за терпіння. Тим людям, які розуміють, що неможливо все зробити одномоментно. Скажімо, цього року несподівано були підвищені тарифи на газ для підприємств Теплокомуненерго. Відтак нам доводилося терміново шукати кошти для того, щоб забезпечувати містян гарячою водою. Приємно, що зростає частка свідомих тернополян, котрі беруть участь у програмі енергоефективності, коли частку витрат на роботи з утеплення та модернізації систем опалення – мешканці будинків беруть на себе. Через бюрократичні перепони і надмірний піар, у нас загальмувалося встановлення будинкових лічильників. Позиція міського виконконкому полягає в тому, що такі лічильники мають встановлюватися разом з ІТП і проведення робіт з модернізації житлового фонду. Тоді буде реальна економія коштів тернополян. Ми знайшли кошти інвесторів на таке встановлення, але програма довший час не погоджувалася Нацкомісією з питань регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Саме тою комісією, яка й встановлює «драконівські тарифи».

Цього року не вдалося запустити котельні на альтернативному пальному, які б могли зробити Тернопіль менш залежним від «тарифного диктату» з центру. У цій ситуації з моєї ініціативи міська рада пішла назустріч громаді і зупинила усі роботи до отримання усіх необхідних екологічних дозволів. Проте, навіть після того, як ми це зробили, є сили, які продовжують провокувати конфлікти у місті стукаючи «у відкриті двері». Сьогодні зрозуміло — газу потрібно шукати дешевшу альтернативу. Від цього нікуди не дінешся. І краще пропонувати рішення, а не просто протестувати. Тобто проблеми є. Але ми їх поступово долаємо.

– Які стратегічні напрямки роботи міської ради на наступний рік?

Будуть продовжені стратегічні програми з термомодернізації. Стратегічна мета — зробити так, щоб цілий рік усі містяни були забезпечені гарячою водою, а житловий фонд був 100% енергоефективним. Тобто, щоб у домівках було тепло за доступну вартість.

Водночас, розпочнемо роботи з оновлення матеріальної бази наших лікарень. Це у першу чергу стосується ремонтів туалетів, закупівлю нової постільної білизни, посуду. Людина має лікуватися в умовах наближених до домашніх. Також плануємо збільшити кількість місць у садочках на 200 місць.

Продовжимо роботи з оновлення спортивної інфраструктури. Зокрема планується розпочати спортивного комплексу на 3000 глядацьких місць з універсальним ігровим залом та біговими доріжками, залами для боротьби, провести ремонти спортивних шкіл. Триватимуть роботи з озеленення міста. Розпочнеться й унікальний екологічний проект з очищення Тернопільського ставу, який реалізовуємо за допомогою європейських інституцій. Плануємо закупити 12 нових низькопідлогових тролейбусів.

Працюватиме програма підтримки учасників АТО, що включатиме допомогу у лікуванні, отриманні житла, реабілітації.

У сукупності — це сотні кроків у напрямку системного розвитку міста, де кожен тернополянин повинен почувати себе комфортно, мати змогу займатися спортом, отримувати якісні медичні послуги, задовольняти культурні та освітні потреби.

– Ваші побажання тернополянам напередодні свят

Хочу, перш за все, подякувати усім тернополянам за терпіння. Адже позитивні зміни відбуваються не завжди так швидко і гладко, як цього хотілося б.

Хочу висловити подяку підприємцям, які працюють та сплачують податки. Адже це, в тому числі за їхні кошти, місто розвивається. Ми зі свого боку намагаємося створити умови, коли підприємець буде себе почувати комфортно. Це стосується зокрема автоматичного продовження договорів оренди на комунальне майно та землю для тих, хто не порушує законів і сумлінно сплачує податки.

Хочу подякувати також активним громадянам, які звертають увагу на проблеми. І прошу їх активніше користуватися електронними сервісами міськради такими, як «Відкрите місто». Бо це дозволяє брати проблему на контроль і оперативно її вирішувати. Загалом же, на моє переконання активний діалог кращий за активне взаємопоборювання. Краще шукати компроміси і спільно вирішувати проблему, ніж тонути у постійних суперечках. Хочеться, щоб цього року для нас настановою стали слова Патріарха Йосипа, сказані в одному із Новорічних звернень: «У Новому й щасливому Році подай, Боже, у всенародному здвизі єдність, єдність, і ще раз єдність!» – Бо саме у єдності наша сила. Зичу кожній родині добра, миру, здоров’я і затишку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ