У Тернопільських магазинах продають товару більше, ніж потрібно покупцям

0
1570

Купувала учора тканину. Потрібно було 20 сантиметрів шкірозамінника, щоб оздобити сукню. Надибала його у магазині «Тканини зі всього світу». Роздивилася, оцінила, прикинула і вибрала. Коштує понад 500 гривень за метр. Порахувала, що вкладуся у 100 гривень.

– Відміряйте, будь-ласка, 20 сантиметрів. – кажу продавчині.

– Ми продаємо тканини тільки від 30 сантиметрів.

– А чому так? – питаюся.

– Ви би спробували тут працювати, зрозуміли б, чому так. – відрубала вона.

– Якщо хочу купити 50 чи 100 грамів масла, то мені стільки і зважать. – додаю. – Чому ж на тканини такий ліміт?

– То – масло, а тут – тканини. – відказала продавчиня. – Приходьте до нас на роботу і зрозумієте.

– Ні, дякую. – відповідаю їй. – У мене вже є робота.

Придбала я врешті 30 сантиметрів того шкірозамінника. Це той випадок, що без нього – ніяк. Продавщиця, упаковуючи товар, наполегливо переконувала, що 20 сантиметрів мені було б замало і потрібно буде пришити замінник, склавши його вдвічі. Я вже нічого не перепитувала, але все-таки цікавить – чому у Тернополі покупцеві не продадуть товару стільки, скільки йому потрібно?

Наприклад, колега дошивала весільну сукню, яку їй прислали з Америки в подарунок. Дівчина – височенна, тому плаття було закоротке. У тому ж магазині купувала тканину. Мусила брати метр, хоча їй треба було тільки пів. Продавці ще пропонували обрізки за пів ціни, але дівчина не знайшла потрібного кольору, тому все-таки взяла метр тканини, щоб дошити сукню. До того ж в салоні «Таяна» наречену висміяли, що хотіла купити 50 сантиметрів тканини. Сказали, що вона нічого не тямить в тому, як майстри шиють і все одно прийде докупляти метр. Бо, як висловився продавець, «скупий – платить двічі». А колега завжди думала, що вона заощадлива і врівноважена. Ні. Скупа.

Торік подібний випадок був зі мною на ринку, що на вулиці Київській. Продавець не хотіла продати 100 грамів твердого сиру. Пропонувала від 200. А може мені просто більше не треба?

Наталія ЛАЗУКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ