Тернополяни можуть побачити сучасних козаків

0
229

4 грудня 2017 р. о 16 год. у картинній галереї Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України на вул. Сагайдачного, 12 відкриється виставка відомого харківського художника Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні».

Сергій Пущенко презентує підсумки своєї творчої роботи у лавах 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», реорганізованого у кінці 2015 року в Українську добровольчу армію.

Перший бій під керівництвом Дмитра Яроша відбувся під час звільнення Слов’янська 20 квітня 2014 року біля гори Карачун. Бійці ДУК/УДА брали участь в боях у Донецькому аеропорту, Пісках, Авдіївці, Маріуполі, Широкіно, Водяному, Гнутово, Мар’їнці, Красногорівці, Павлополі, на шахті Бутівка, під Савур-могилою…; прикривали відхід військ ЗСУ під Іловайськом; досі перебувають на передовій.

Виставка побувала у Києві та Івано-Франківську. Нині естафету переймає Тернопіль. Сто десять портретів воїнів-добровольців легендарного 5-го окремого батальйону ДУК/УДА, у тому числі відомих тернополян,  зроблені рукою одного майстра, будуть зібрані у виставковій залі й виставлятимуться до кінця грудня.

Сергій Пущенко відомий в Україні своїми серіями козацьких портретів та сюжетних полотен на козацьку тематику. Крім того, як член Національної спілки журналістів України, Сергій Пущенко пише легенди до своїх картин, де описує характер, звитягу, кмітливість та гумор українського козацтва. Також відомий митець своїми полотнами, написаними у Києві під час революції Гідності.

Портрети добровольців «Художник» (так називають митця у батальйоні) писав з натури на базі УДА у Великомихайлівці та на передових позиціях фронту.

Художнику вдалося майстерно передати саме козацький дух нинішнього добровольчого та волонтерського руху – дух мужності, жертовності, шляхетності і честі.

Запрошуємо тернопільських воїнів-добровольців, бійців ЗСУ, НГУ, спецназу СБУ, митців, журналістів, волонтерів, усіх, хто поціновує сучасне образотворче мистецтво, відвідати виставку.

Виховний відділ УДА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ