Хто подарував можливість першого подиху передчасно народженим тернопільським дітям

0
321

Щороку 17 листопада весь світ відмічає День недоношених дітей. У цей день дитячі лікарні та перинатальні центри влаштовують соціальні заходи, а компанії та просто небайдужі жителі, беруть участь у благодійних ініціативах та флешмобах.

Саме з цього приводу Тернопільський перинатальний центр отримав нове обладнання для новонароджених – реаніматор, призначений для становлення функції дихання. Дихальний реаніматор NeoPuff RD-900 дозволяє проводити штучну вентиляцію легенів у немовлят. Кошти на придбання обладнання зібрали завдяки участі українців в акції «Orange days в EVA!*»

«Наш перинатальний центр концентрує 80% усіх передчасних пологів високого ступеня ризику у жінок Тернопільської області. У більшості випадків народжуються діти з екстремально малою масою тіла, новонароджені не завжди навіть можуть зробити перший подих. Для цього необхідне високотехнологічне обладнання, яке допомагає розкрити легені малюка»,  – підкреслив Головний лікар Тернопільського перинатального центру «Мати та дитина», Віктор  Васильович Куценко.

Перинатальний центр Тернополя – єдиний медичний заклад в області, де надають високоспеціалізовану медичну допомогу вагітним з групи високого акушерського ризику. На базі центру функціонують дві кафедри акушерства і гінекології Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.

«Протягом трьох років, в рамках проекту Orange Days, Лінія магазинів EVA підтримує перинатальні центри України. Суть проекту полягає у тому, що декілька  днів поспіль у певні дні EVA пропонує українцям зробити покупки та разом допомогти новонародженим дітям. 1% від продажу Orange-товарів перераховується на закупівлю медичного обладнання для перинатальних центрів України. В результаті проведення акцій проекту «Orange Days в EVA!» закуплено і передано медичне обладнання перинатальним центрам Одеси, Дніпра, Харкова, Львова, Запоріжжя, Тернополя на суму понад 460 000 грн. Цього разу передачу обладнання ми присвятили важливому, святу Дню недоношених дітей, що сприяє підтримки та розвитку здоров’я малюків у всьому світі.» – коментує Гринчук Ганна Віталіївна, представник компанії Лінія магазинів EVA

Також Перинатальний центр Тернополя отримав декілька восьминіжків, які з турботою в’язали співробітниці компанії EVA. Восьминіжки є символом недоношених дітей у всьому світі та стали символом проекту Orange Days. Традиція дарувати їх немовлятам з’явилась чотири роки тому у Данії. Завдяки їх щупальцям, які нагадають пуповину матері, немовля відчуває захищеність, подібно до тої, яку  відчуває, перебуваючи в утробі матері.

 Інформаційна довідка про проект:

«Orange Days» – соціальний проект Лінії магазинів EVA, в рамках якого 1% від вартості акційних товарів перераховується в перинатальні центри України. Так, кошти, отримані в результаті акції 19-22 серпня 2017 року, були перераховані на придбання дихального реаніматора  для Тернопільському обласному перинатальному центрові. Символом проекту став в’язаний  восьминіжок, який у всьому світі є помічником-оберегом недоношених дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ