Картини художника з Тернопільщини мандрують Європою (фото)

0
1033

У столиці Португалії відкрили виставку картин відомого художника з Тернопільщини Олега Шупляка. Приурочили мистецьку подію до Дня Незалежності України. Роботи майстра пензля експонують у Палаці Незалежності Історичного товариства незалежності Португалії. – пише Свобода
Уродженець Бережан Олег Шупляк працює у різних напрямках живопису – від реалізму до абстракціонізму. Але широку популярність та визнання у світі отримала серія його картин-ілюзій, які автор називає “двовзорами”.
Олег Шупляк, відомий український художник, багатогранний майстер пензля, краєзнавець, педагог, член НСХУ, почесний громадянин міста Бережани, цього разу вийшов зі своєю творчістю на міжнародний рівень. І отримав слова захоплення неординарною креативною творчістю.
Популярність цього сучасного унікального художника, випускника “Львівської політехніки”, викладача дитячої художньої школи поширилася далеко за межі України. Впродовж останніх трьох років Олег Шупляк виставляв свої оригінальні картини з подвійним і навіть потрійним змістом у Данії (м. Вайле), містах Литви, Польщі (Познань, Ключборк), Угорщини, Іспанії, в Києві, а також у Збаразькому, Кременецькому, Дубенському (Рівненська область) замках. Ще раніше з роботами митця знайомились у Великобританії, Росії, Японії, Кореї, США. Роботи майстра є в колекціях Національного музею Тараса Шевченка у Києві, Міністерства культури України, Міжнародного Фонду “Культурне надбання” (Санкт-Петербург), а також у численних приватних колекціях, галереях.
Художник творить картини “а-ля Моне” з прихованим, на перший погляд, портретом художника. Також на сюжети полотен Сезана, Далі, Ван Гога, Івана Марчука, Айвазовського чи літературних творів шляхом створення портретів відомих письменників, складених зі знакових сюжетів чи образів, характерних для того чи іншого літератора. Тарас Шевченко, приміром, постає на тлі гайдамаків і малого хлопця, який пасе отару овець. Гоголь – на фоні Різдвяної ночі, Леся Українка – волинської природи, Зигмунд Фройд – із контурів старого чоловіка та юної дівчини тощо.
У 2013 році Шупляка нагороджено золотою медаллю лауреата і дипломом “За майстерність і створення унікального стилю в образотворчому мистецтві” міжнародним Фондом “Культурне надбання” (м. Санкт-Петербург). Того ж року він став переможцем Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращий ескіз логотипа з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. 2014-го одержав обласну премію ім. Михайла Бойчука за вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва.
Десятки полотен непересічного українського “Сальвадора Далі” (серії – “Письменники”, “Науковці”, “Художники”), які зачаровують палких шанувальників мистецтва, виконані в техніці, характерній для специфічно виробленого художником стилю оптичної ілюзії. Кілька картин – у стилі 3D (Optical Illusion 3D Art). Споглядати їх через спеціальні окуляри – величезне задоволення!
У церемонії відкриття виставки, на якій до присутніх звернулися Посол України Інна Огнівець та Віце-президент Історичного товариства незалежності Португалії Антоніу М.Франсішку, взяли участь представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Португалії, української громади, португальські друзі художника.
Галина ВАНДЗЕЛЯК


БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ