Агрохолдинг «МРІЯ» оголосив конкурс на підтримку кооперативів

0
169

Компанія пропонує своїм пайовикам та ініціативним мешканцям населених пунктів Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей, де «МРІЯ» веде сільськогосподарську діяльність, взяти участь у конкурсі проектів економічного розвитку сільських громад. Фінансова допомога від Агрохолдингу надаватиметься для створення нових чи розширення діючих Сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК). Загальний бюджет проекту складає 4 мільйони гривень.

Дані кошти формують спеціальний фонд економічного розвитку сільських громад (ФЕРС), який діятиме безстроково. Оцінку заявок проводитимуть незалежні експерти. Переможці конкурсу оголошуватимуться кожних два місяці. Частина коштів надаватиметься як безповоротна благодійна допомога для новостворених кооперативів, а частина – на поворотній основі для реалізації інвестиційних бізнес планів із розвитку без жодних відсоткових ставок. Після повернення надані кошти знову вкладатимуться у розвиток кооперативів.

І категорія – «Старт» ІІ категорія – «Розвиток»
Учасники конкурсу ФЕРСГ Ініціативні групи,

новостворені СОК

Діючі СОК із досвідом діяльності

(від 2 років)

Безповоротна допомога До 100 тис. грн.
Без % поворотна допомога До 200 тис. грн.

терміном до 2 років

До 500 тис. грн.

терміном до 2 років

Розмір співфінансування із власних коштів Мінімум 20% Мінімум 50%

 

Для участі у конкурсі ініціативні групи чи діючі СОК повинні подати заповнену Аплікаційну форму. Її об’єм не повинен перевищувати 5 аркушів та може містити додатки. Зголошення на семінар, а також заповнену Аплікаційну форму на участь в конкурсі потрібно надсилати на електронну скриньку coop@mriya.ua.

Заявки, що подаються на конкурс, повинні демонструвати високий потенціал і довгострокові перспективи отримання прибутку членами кооперативу, мати реалістичні ринкові показники, передбачати самозайнятість та створення нових робочих місць для пайовиків Агрохолдингу «МРІЯ». Для уточнення деталей конкурсний комітет може запросити додаткову інформацію.

Подані заявки, які відповідатимуть меті конкурсу, будуть оцінюватися за такими критеріями:

– реалістичність та оригінальність бізнес-ідеї;

– якість бізнес-плану, актуальність інформації для комплексної оцінки перспектив його реалізації;

– розмір та термін окупності необхідних інвестицій;

– частка ресурсів, що самостійно залучатимуться членами СОК;

– кількість пайовиків Агрохолдингу «МРІЯ», які долучаються до СОК;

– кількість робочих місць, що створюються в рамках проекту;

– можливість розширення проекту на інші населені пункти.

Агрохолдинг «МРІЯ» проводитиме по мірі необхідності навчальні семінари з основ кооперації, на яких відбуватимуться розширені презентації умов цього конкурсу. Зацікавлені громади, які хочуть взяти участь, мають надіслати свої контактні дані.

Нагадуємо, що для «МРІЯ Агрохолдинг» підтримка кооперативного руху є соціальним проектом і не передбачає фінансової вигоди від діяльності кооперативних об’єднань. Починаючи з 2015 року, компанія підтримала 10 кооперативів, спрямувавши на це 1,5 млн грн. Конкурс на підтримку кооперативів Компанія проводить з метою підвищення рівня самозайнятості сільського населення та доходу сімей своїх пайовиків; створення нових робочих місць у сільській місцевості; сприяння ефективному веденню особистого селянського господарства; популяризації кооперативного руху як ефективної моделі господарювання на селі; розвитку ягідництва, овочівництва, бджолярства, виробництва м’яса та молока тощо.

АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА

для участі в конкурсі економічних проектів від Агрохолдингу «МРІЯ»

«СТВОРЮЄМО КООПЕРАТИВИ – РОЗВИВАЄМО СЕЛО»

Розділ 1. Назва проекту. Повинна відображати економічний напрямок діяльності кооперативу.

Розділ 2. Назва СОК(ініціативної групи) та наявні результати. Опишіть попередній досвід діяльності Вашого об’єднання(до ½ сторінки). Також вкажіть рік заснування, к-сть учасників, юридичний статус реєстрації, адресу та контактні дані.

Розділ 3. Лідер проекту. Основне місце роботи, посада, освіта, професійний досвід та знання, що можуть бути корисними при реалізації проекту. Контактна інформація: телефон, електронна пошта тощо.

Розділ 4. Мета проекту. До 50 слів.

Розділ 5. Економіка проекту. Опишіть коротко наявну проблематику, суть бізнес ідеї, вид продукції, що вироблятиметься, цінова політика, можливі канали збуту, термін окупності.

Розділ 6. Очікувані результати. Конкретизуйте кількісні та якісні показники, які буде досягнуто завдяки реалізації проекту протягом одного року. Кількість залучених осіб до кооперативу, кількість створених робочих місць, об’єми виробленої продукції, розмір збільшення достатку пайовиків «Мрії» та інші кількісні показники. Довгострокові результати.

Розділ 7. Ризики реалізації проекту. Які можуть виникнути проблеми у реалізації проекту та які шляхи їх вирішення Ви пропонуєте.

Розділ 8. Попередній кошторис витрат.

Стаття витрат Кошти «МРІЇ» Кошти членів СОК Кошти партнерів Разом

Також опишіть ресурси членів кооперативу та партнерів(сільська, районна влада, інші організації), які буде залучено до реалізації проекту(приміщення, техніка…)

Розділ 9. Кошти на поворотній основі. На придбання чого буде використано кошти «МРІЇ»? Пропонований графік повернення даних коштів(дата – сума, дата – сума…).

Розділ 10. Графік реалізації проекту.

Завдання Дата початку і завершення Необхідні ресурси (фінансові та матеріальні)

 

_______________________              _____________                     _______________________

дата                                                підпис                                              ПІБ

                                голови кооперативу

або учасників ініціативної групи

491ad2613de8660701de90f717cfbc5c

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ