Неповнолітня тернополянка, яка постраждала від збоченця, отримає 100 тисяч гривень компенсації

0
372
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

До Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жителька одного з районів області. Декілька місяців тому щодо її малолітньої дочки вчинили розпусні дії (ч. 2 ст. 156 КК України — вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років). Щоб захистити права доньки заявниці, їй призначили адвоката із системи безоплатної вторинної правової допомоги. – пише “Свобода”

На час звернення жінки до місцевого центру досудове розслідування у справі завершилося і правоохоронні органи направили матеріали кримінального провадження до суду. Проте, побоюючись, що зловмисник уникне відповідальності, жінка просила надати правозахисника для представництва інтересів її дочки як потерпілої. Відтак, фахівці Тернопільського місцевого центру призначили заявниці адвоката Валентина Шевчука, який згідно з дорученням відстояв у суді права та інтереси дівчинки. Зокрема адвокат звернувся до суду з позовною заявою – про стягнення з обвинуваченого заподіяних потерпілій матеріальних та моральних збитків.

Судовий розгляд тривав більше як півроку. Врешті зловмисник отримав покарання за вчинений злочин – позбавлення волі строком на 6 років. Окрім того, вироком районного суду від 05.04.2017 року обвинуваченому присудили сплатити 100 тисяч гривень заподіяної потерпілій моральної шкоди.

Нагадаємо: за безоплатними правовими консультаціями жителі Тернополя та району можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: Тернопіль, вул. Шпитальна, 7. Контактний телефон (0352) 52-15-20.

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, можна уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін у законодавчій базі стосовно її надання, адреси та контакти центрів у всіх регіонах. Ця телефонна лінія працює цілодобово, дзвінки у межах України – безкоштовні.

Ольга НАСТЬОШИН

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ