Тернополяни не проти, щоб у місті була військова техніка

0
306

танкВійна завжди нагадуватиме про себе: танки і БТРи, залишені солдатами Другої світової по території всієї нашої країни; боєприпаси, які знаходять у полях і містах до наших днів – все це неможливо забути. Відзначення Дня пам’яті й примирення, а також вихідний день 9 травня щороку викликає чимало суперечок серед українців і не обходиться без провокацій. Хтось вважає, що це пережиток радянщини і нам потрібно позбутися всього, що про неї нагадує. Інші ж заперечують, адже, якби там не було – це наша історія, а під час Другої світової загинуло багато українців, тому їхню пам’ять варто вшановувати.

У Тернополі – досі в Парку Слави знаходиться військова техніка, як пам’ятник перемозі над нацизмом. Як до цього ставляться тернополяни?

– На мою думку, краще б не було військової техніки в місті. – вважає студентка Ірина Нестайко, – Бо якщо вона й буде застосована, то проти громадян в час якихось непогоджень. І це принесе шкоду людям. Тому що і війна, і зброя – це ненормально для життя суспільства.

– Вже багато говорили на цю військову тематику. І щороку відбуваються якісь мітинги-реквієми. Буде додаткова причина для батьків розповісти своїм дітям, що цей  для чого. Думаю, треба залишити ці артефакти. – наголошує пенсіонерка Алла Борисівна, – І коли хотіли забрати літак з парку, то мені було неприємно, бо я відколи себе пам’ятаю – там був той літак. Це стосується і цих танків.

Справді, все частіше говорять про те, щоб демонтувати літак у парку Національного Відродження. З цього приводу думки жителів міста теж поділилися.

– Війна зламала багато життів і продовжує нам шкодити у вигляді боєприпасів, які знаходять діти на території нашої області. – каже тернополянин Андрій, – В Тернополі є багато артефактів, які нагадують про ту війну. Наприклад, тернополяни повинні пам’ятати, що 15 квітня – то не просто вулиця, а день визволення Тернополя. А літак, який хочуть демонтувати, стоїть саме на місті найбільш жорстокого протистояння за місто. І Парк Слави названо в честь героїв. Ми повинні поважати історію, бо в іншому випадку – не поважатимуть нас.

Але поки літак, як і військова техніка в Старому парку, ніякої загрози життю й здоров»ю жителів не несуть, то варто залишити їх, як пам’ять для майбутніх поколінь, – вважають тернополяни.

– Ну, я не можу сказати, що військова техніка в парку викликає якісь неприємні асоціації. – пояснює Ірина Нестайко. – Можу сказати, що це згадка і ми ніколи не зможемо позбутися своєї історії. Звичайно, на ній маніпулюють дуже часто. Але це пам’ятка, що були люди, завдяки яким ми можемо нині спокійно жити. І цей артефакт потрібний.

– Не треба нічого демонтувати. Хай буде, як є. – вважає пенсіонер Володимир Гарматій.

– Не скажу, що це добре такий пам’ятник. Але це своєрідне вираження думки людей про непогодження із війною. – підсумовує тернополянка Оксана Волошин.

Гасло «Ніколи. Знову», яке звучить від 2015 у День пам’яті й примирення, закликає не повторювати страшні втрати попередніх воєн. І було б добре, якби сам день вшанування пам’яті загиблих не викликав суперечок та провокацій і в без того неспокійний час.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ