Що думають люди про екзорциста з Тернопільщини

2
6979

DSC_7721Днями спеціальна комісія УГКЦ прийняла рішення про реорганізацію монастирів у Колодіївці та Великих Бірках. Сайт Про Те повідомляв про це у публікації «Голос якого Бога насправді чула монахиня з Тернопільщини». Однією з причин такого рішення стало те, що священик з Колодіївки проводив обряд екзорцизму, не маючи на це дозволу від єпископа. Мова йде про отця Антонія Григорія Планчака.

Наш сайт вирішив зібрати думки людей про отця Григорія і Колодіївський монастир. Їх коментарі є в Інтернеті – на форумах, присвячених церкві і вірі.

– Сам там не був. Була мама. Знайомі розповідали жахливі речі. Про те, як бачили там дійсно біснуватих людей, яких звозять звідусюди для звільнення від оков сатани. А в тамтешніх ченців включно з о. Григорієм Планчаком це як якась харизма.

– Я в Колодіївці була і відчуваю там спокій. Правда, була не на загальній службі. Нікому б не радила. Знайомий казав, що досі не може відійти від побачених поглядів і почутого. Спустошує. А от особистий візит до отця сповнює спокоєм. Колись я думала тільки завдяки емоціям. Здається, зараз вчусь жити.

– Маєте проблеми з духами? Їдьте в Колодіївку. Хочете мати проблеми з духами? Їдьте в Колодіївку.

– Я теж чув різне про ту Колодіївку та о. Григорія Планчака зокрема, що аж не хочу всього тут писати. Дехто зі священиків УГКЦ навіть забороняє вірним слухати його духовні повчання, які зараз виходять чималими тиражами, у вигляді аудіокасет і т. д. Знаю про такі випадки. Але не всі начебто мали якісь проблеми з духами (злими), що там побували, а, навпаки, ще більше утвердилися у вірі, продовжують бути активними християнами. Один чоловік із Карпат, думаючи, що йому може докучати якась нечисть, їздив раз туди… Та йому отці сказали, що з ним усе нормально. Ставили ніби хрест на голову, тож визначили, що не має проблем із ворогом Бога та людини. Просто коли біснуваті верещать на всю церкву, заважають спокійно молитися, то це справляє негативне враження і виглядає специфічним, може дати на психіку, особливо якщо вона нестійка.

– Розумію, що сьогодні слова “Колодіївка” і “екзорцизм” ідуть в парі, але треба розуміти, що екзорцизм є одним з виявів молитви колодіївської братії. Я грішний молився з ними протягом Великого Посту (ще на початках спільноти) і навернувся до Бога. А про екзорцизми там спеціально ніхто і не думав – це, як розумію (із розмов зі знайомими), відповідь на потребу.

– Отець Григорій Планчак позаминулого року був у нашому храмі, проводив реколекції. Він не виганяв духів, просто розповідав істини, які для кожного християнина мали б бути нормою. Дуже доступно й просто розповідав. Він –

особистість, видно відразу й відчутно його силу духу. Потім він накладав руки над усіма охочими й благословляв. Правда, по закінченню він був втомлений і піт ряснів на чолі, а ще дві черниці, які прибули з ним постійно безперервно молилися, поки міг тісно контактував з людьми.

– Хочу розказати про Колодіївку з власного досвіду. Живу поруч за 30 кілометрів. Я змалку хворів на асматичний бронхіт і дуже багато часу провів в лікарнях. Лікувався в знахарів і нічого не допомогло, а вже після першої поїздки я видужав і вже багато років не хворію, дякувати Богу і братам з Колодійвки. А щодо біснуватих, там дійсно приїжає багато, я був свідком що туди приїжають і мусульмани з інших країн, яких мучить шайтан. І можу вас запевнити, що в Колодіївці ще ніхто не захворів. Люди там зцілюються від різних болячок душі і тіла. І ще хочу сказати, що в Колодіївку варто поїхати людям, які не вірять в Бога. Там в особливий спосіб відчувається Божа присутність. Особисто я там навернувся.

– Думка багатьох священників і монахів про Колодіївку дуже неоднозначні. Моя сестра, монахиня одного з чинів УГКЦ дуже не рекомендувала туди їхати.
2 КОМЕНТАРІ

  1. Згідна на всі 100%. Біда в тому, що в церкві розвелося дуже багато псевдоцілителів, які насправді тільки шкодять людям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ