Щоб спокійно святкувати, тернополянам варто дотримуватись цих правил

0
158

new-34159Кримінальна практика свідчить, що злодії  найчастіше забираються до чужих помешкань, коли господарі залишають помешкання на тривалий час без нагляду. Попереду Великодні свята, за ними – травневі. Чимало тернополян на тривалий час залишатиме домівки, їдучи в гості до родичів. Залишені цінності, валюта, техніка можуть легко потрапити до рук зловмисників.

Домушники не забираються у чужі квартири, доки не переконаються, що власники покинули помешкання хоча б на декілька годин. Тому не варто афішувати про свій тривалий від’їзд насамперед у соцмережах – їх тепер також ретельно відстежують любителі чужого майна, адже так найлегше дізнатися, де перебувають власники житла, на яке посягають зловмисники.  Полегшує роботу крадіям і те, що багато вхідних дверей не обладнані надійними замками, немає сигналізації. Люди, які думають що красти у них немає чого, помиляються. Якщо не зберігаєте великим сум готівкою, завжди залишається побутова техніка, ювелірні вироби, планшети та ноутбуки. Злодії виносять навіть одяг та парфуми, тобто все, що можна потім спродати.

Той, хто подбав, щоб двері були обладнані надійними двома-трьома замками, може почуватися спокійнішим. Варто знати, що найбільш вразливі є замки з циліндровим механізмом під плоский ключ та замки з хрестовидним циліндровим механізмом. Для їх відкриття злодієві достатньо кількох секунд. Краще захищені з недорогих замків сувальдні з покращеними захисними властивостями, у тому числі з багатоступеневим захистом. Як показує практика,  крадії навіть не беруться відкривати такі двері. Правильно зробив той, хто оснастив вікна та балконні двері металевими решітками. Найкращі з погляду безпеки – стаціонарні ґрати товщиною не менше 10 мм, краще 12-15 мм.

Покидаючи місто у свята на декілька днів, попросіть когось із рідних чи знайомих навідатися до квартири.

Не будьте байдужими залишившись удома  – за найменшої підозри щодо сторонніх осіб, які у ці дні без діла тиняються біля будинку чи квартири, повідомляйте  патрульних поліцейських або телефонуйте 102. Намагайтеся запам’ятати прикмети підозрілих осіб. Коли бачите, що невідомі проникають чи вже виходять з майном з сусідньої квартири чи будинку – повідомляйте про такі факти працівників поліції.

І  насамкінець – щоб вберегтися від квартирної крадіжки, найкраще звернутися до спеціалістів Управління поліції охорони. Вам не тільки встановлять надійну сигналізацію, а й постійно наглядатимуть за квартирою. Охоронці за лічені хвилини приїжджатимуть до вашої квартири, коли до вас завітають непрохані гості.

Нестимуть службу у посиленому режимі у великодні свята і працівники поліції

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ