Тернополянка розповіла, як ледь не вбила Леоніда Кучму

0
1128

ЛюдмилаТернополянка Людмила Пиріг могла змінити хід української історії. Сталося це приблизно у 2000 році. Тодішній Президент України Леонід Кучма відвідав Тернопільщину. На Покрову був у Підволочиську. Із хлібом-сіллю зустріти поважного гостя доручили Людмилі Пиріг. Вона тоді працювала режисером у Підволочиському будинку культури.

– Перед приїздом Леоніда Даниловича ніяк не могли спекти коровай, бо він тріскав. – розповідає Людмила. –  Вирішили перейти на хитрий спосіб – недопекти його. Тоді не трісне. Коровай вийшов великим, а всередині недопечений. Він був незбагненно важким. А я маленького зросту і ще собі позичила в директора будинку культури чоботи на високих підборах.

Кучма приїхав, всі зібралися на площі. Я підійшла, вручаю той коровай, хотіла нахилитися, а коровай впав на нього. Вітання вже недоказала. Галасу наробилося. Всі кричали: «Замах на Кучму!». Леонід Данилович був у чорному плащі. На нього висипалася сіль. То я ту сіль пострушувала з нього вишитим рушником. А Кучма, до речі, був веселим чоловіком.  Він сказав: «Хто такой маленькой дал хлебушка большого?». Потім голова Підволочиської райдержадміністрації Нестор Миколюк завжди казав перед концертами: «Наша Людочка як дасть – так ніхто не дасть». Я сміялася: «Несторе Степановичу, уточнюйте, що коровай, бо будуть думати, що ваша Людочка – перша профура в районі».

Людмила Пиріг нині працює режисером на обласному державному телебаченні. Вона – ведуча концертів і виїзних церемоній. Кілька років жила у Магадані, працювала там у театрі.

– Якось моя учениця з театрального гуртка спитала, чи я не бачила себе у фільмі Андрія Кончаловського. – сміється Людмила. – Відповіла їй: «Я, звичайно, зірка, але місцевого розливу, а не до такого степеня, щоб мене Кончаловський знімав. Я не проти, але…». А вона мені каже: «Ми з чоловіком були в Канаді на заробітках. Дивилися фільм «Битва за Україну-1» і в кінці фільму є той випадок, як ви кинули коровай на Леоніда Кучму».

Повну версію розмови читайте незабаром на сайті Про Те.БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.