У Тернополі є пішохідна доріжка шириною всього 91 сантиметр (фото)

0
513

IMG_5735Є у Тернополі місце, де люди можуть відчути себе персонажами казки про «Двох цапків і двох кізочок». Мова про пішохідну доріжку під мостом на вулиці Збаразькій.

Якщо хто не вірить, можете перевірити самі – її ширина всього 91 сантиметр. Тут і одному йти проблематично, якщо ж хтось рухається назустріч, починається справжня казка.

Доводиться обирати – чи стати кізоньками і почекати, поки хтось один пройде, чи цапками і тоді тертися спиною об стіну.

Як на мене, для здорових людей у цьому нема дуже вже великої проблеми. Ну притиснув тебе там хтось на якусь мить до стіни чи огорожі, та й розійшлися і забули. А як же бути людям з обмеженими можливостями?

Згідно з державними будівельними нормами України, у процесі формування вулично-шляхової мережі треба передбачати веловізкові доріжки для переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями. Ширина шляху руху на ділянці у разі зустрічного руху інвалідів на кріслах-візках повинна бути не менше ніж 1,8 метра.

Як бачимо, у цьому випадку норми не дотримані і близько. Можна скористатися доріжкою з протилежного боку. Але щоб добратися до неї, потрібно двічі перейти дорогу. І ще двічі, щоб повернутися на свій маршрут. При цьому у двох місцях світлофори відсутні.

До слова, так було не завжди. Просто під час реконструкції у пішоходів забрали 80 сантиметрів. Зробили це для того, щоб зручніше було їздити машинам. А про людей з обмеженими можливостями, матусь із візочками, велосипедистів та й врешті-решт пішоходів з великою комплекцією чомусь не подумали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ