Цієї весни більше тернопільських чоловіків звільняються від військової служби

0
485

військовіВ області триває підготовка до весняного призову на строкову службу, який розпочнуть 1 квітня. Цього року запланована кількість призовників менша від тої, що була торік – лише чотириста юнаків, замість шести сотень. Це пов’язано з новими вимогами до призовників.

Уже з 1 березня юнаки почали приходити у військкомати за місцем проживання, аби засвідчити свою готовність до строкової служби в армії. До першої відправки цілий місяць, а отже комісія вивчає данні призовників і відбирає тих, хто придатний.

– На строкову службу призиваються придатні за станом здоров’я юнаки, яким на момент призову виповнилося 18 років. А також старші, віком до 27 років. – Говорить т.в.о обласного військового комісара Олександр Скумбрій. – Але відправці на строкову службу підлягають лише ті, кому на момент відправки виповнилося 20 років, а також старші до 27 років.

У цьому році причин для відстрочки і звільнення від військової служби більше, ніж торік: через стан здоровя, низку сімейних обставин, навчання, вік, наявність хворих батьків чи інших родичів, за якими доглядає призовник, судимість. Також звільняються від армії ті, хто вже проходив службу в інших країнах, або належить до резервного чи офіцерського складу. Всі інші – можуть йти служити. Вони отримають значну матеріальну винагороду.

Під час призову на строкову службу надається 2 оклади мінімальної заробітної плати.Продовжує Олександр Скумбрій. – І після звільнення надається 1 оклад мінімальної зарплати. Військовослужбовець також має право на безоплатний проїзд у всіх видах транспорту, які є в Україні.

Працівники військкомату наголошують, за неявку призовника у визначений термін передбачена відповідальність. Військовий комісар об’єднаного міського військового комісаріату Микола Бойко зазначає, торік на виклик не з’явилося 20 тисяч юнаків з Тернопільщини.

– Юнаки, які не отримали повістки, зобов’язані з’явитися самостійно у військові комісаріати по місцю їх реєстрації. – Каже полковник Микола Бойко. – У разі їхньої неявки, відповідні списки юнаків, передаються у правоохоронні органи, щодо правової оцінки їхнім діям. Бо в нас вміють казати: «мені повістка не прийшла, я нічого не знав». 99% юнаків відслідковують коли починається й закінчується призив. Тому я на цьому наголошую.

Згідно із Указом Президента, весняний призов на строкову службу в 2017 році відбуватиметься у квітні-травні, а осінній – у жовтні-листопаді.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ