Тернопільщину популяризуватимуть через інтернет

0
88

вікіпедіяЗ 1 по 31 березня триватиме марафон з написання статей присвячених Тернополю до української Вікіпедії. Організатори просять приєднуватися усіх жителів області до популяризації свого краю у найбільшій світовій енциклопедії. Так, інформації про Тернопільщину в Інтернеті є багато, але часто вона неповна, або навіть вже застаріла.

– Дуже важко порахувати статті про Тернопільщину, оскільки до її категорії потрапляють і сторінки, які дотичні до нашої області. – Розповідає організатор заходу Микола Василечко. – А також роботи випускників наших вишів, яких відносять до авторів з Тернопільщини. Орієнтовно статей, де є суто про Тернопільську область є близько 8 тисяч. Саме тому Тернопільщина входить в десятку областей, про які багато написано у Вікіпедії.

Звичайно, написання статей для Вікіпедії – справа добровільна і великої плати за це годі й чекати. Проте для кращих дописувачів приготували нагороди. Отримати перемогу можна буде в семи номінаціях – за найбільшу кількість статей про Тернопільщину, за найповніші статті – з джерелами, світлинами, за найповнішу статтю про вулиці міста, за статтю про пам’ятки культурної спадщини, про особистість, котра творила історію міста, а також обіцяють подарунки найстаршому і наймолодшому учасникам марафону.

– Це для нас дуже добре, бо це є просування міста, накопичення фактів, підтверджених джерелами. –  Говорить заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Саме тому ми підтримали цю ідею і надіємось, що захід у Тернополі відбудеться на найвищому рівні. Наша роль буде у нагороджені. Це не грошові призи, а швидше такі сувеніри для дописувачів.

Хоча Місячник Тернополя триватиме упродовж цілого березня, саме нагородження відбудеться в квітні. Тоді з Києва приїдуть представники вікіпедії і привезуть дві цікаві виставки.

– Місячник Тернополя триватиме цілий березень. – Продовжує Микола Василечко. – До нього зможуть долучитися всі дописувачі, з будь якої точки світу. І плануємо, що на 8 квітня буде нагородження. В той день представники вікімедії привезуть виставку переможців конкурсу «Вікі любить Землю» і «Вікі любить пам’ятки». А потім ми нагородимо переможців Місяця Тернополя у Вікіпедії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ