Скандальний нардеп Купрій у Тернополі вчергове довів своє невігластво

0
163

Нещодавно тернопільські ЗМІ підірвала інформаційна «бомба» від народного депутата з далекого Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ) Віталія Купрія. Нібито прокуратура розслідує «крадіжку» 28 мільйонів гривень у громади Тернополя для закупівлі торфу для котелень. За його словами, прокуратура вже відкрила кримінальне провадження за його ж депутатським запитом. Як виявилося, народний депутат, м’яко кажучи, казав неправду, маніпулюючи фактами та використовуючи свій депутатський мандат.

А тепер розберемо цю інформаційну «бомбу» та відділимо правду від брехні.

Справа чи провадження: Що відкрила прокуратура?

Купрій на своїй сторінці у Фейсбук написав, що тернопільська місцева прокуратура за його заявою розпочала досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо проведення незаконних тендерів комунальним підприємством теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго». Більшість же тернопільських ЗМІ «розтрубило», що проти мерії завели кримінальну справу.

Законодавство України про статус народного депутата зобов’язує органи прокуратури відкривати провадження щодо КОЖНОГО запиту депутата. Навіть, якщо б Купрій заявив, що сусід облаяв сусіда, місцева прокуратура зобов’язана відкрити кримінальне провадження.

У чому звинувачують «Тернопільміськтеплокомуненерго»?

Купрій стверджує, що згідно з якимись накладними «Тернопільміськтеплокомуненерго» закуповувало торф за ціною 2100 гривень за тонну з ПДВ. Хоча Державний концерн «Укрторф» і Державне підприємство «Волиньторф» (Волинської області) пропонує ціну 768 гривень за тонну. Тому він вирахував, що тернопільська влада вкрала в громади нібито АЖ 28 мільйонів гривень!!!

Насправді скандальний нардеп просто в чергове виставив себе невігласом.

«Тернопільміськтеплокомуненерго» взагалі не закуповувало торф. ВЗАГАЛІ. «Тернопільміськтеплокомуненерго» закупляло готову послугу з теплопостачання в компанії ТОВ «Тернопільтепло», яка облаштовує котельні на альтернативі та виробляє тепло. І таке тепло для «Тернопільміськтеплокомуненерго» виявилося по ціні дешевше, ніж би комунальне підприємство купляло газ і виробляло тепло самотужки, як це робить до сих пір на газових котельнях.

Таким чином, нардеп Купрій вкотре продемонстрував своє невігластво та дилетантство. Не розібравшись у справі, він відразу звинувачує у злочині невинних людей. Такі його методи роботи. Він виконує політичне замовлення і зникає. Такий собі політичний кілер. Але виникає питання, чому замовили Купрію Тернопіль? Спробуємо дати відповідь.

Чому «замовили» Тернопіль?

Купрію дуже не подобаються тернопільські котельні на альтернативному паливі. Очевидно у цій темі треба шукати відповідь.

Поширення Україною альтернативних джерел енергетики – це економічна смерть для всіх так званих «енергетичних олігархів», які контролюють українську нафтогазову та вугільну промисловість. Про це відкрито говорять економісти та експерти. Тому й олігархи роблять все можливе, щоб зупинити поширення Україною енергетичної альтернативи.

Тернопіль перебуває у невеликому списку міст, де є, власне, комунальне підприємство «Тернопільміськтеплокомуненерго», яке займається виробленням та постачанням населенню тепла. Але олігархи контролюють практично всі обласні «обленерго», в тому числі ВАТ «Тернопільобленерго», акціонерами якого є Ігор Коломойський і Костянтин Григоришин.

Якщо котельні на альтернативі почнуть ефективно діяти у Тернополі у промислових масштабах (ймовірність чого довела робота котельні на Лесі Українки, 4), цим прикладом точно скористаються громади у всій Тернопільській області. Адже котельні на альтернативі працюють на місцевій сировині і дозволяють знизити споживання газу більше ніж 6,5 млн м3. За нинішніх цін на газ – це більше приблизно 4,5 млн грн економії щорічно.

Всім нам треба чітко усвідомити, що 4,5 млн – що це не лише економія для громади, це й 4,5 млн недоотриманих прибутків бізнес-імперіями енергетичних олігархів. Це дуже великі гроші. Тому вони й кинули в Тернопіль свою важку артилерію – народного депутата.

Тому олігархи «кістьми лягають», щоб не допустити переведення усіх котелень Тернополя на альтернативу, що й прописано в енергетичній програмі розвитку нашого міста.

Тому організовуються у Тернополі акції протесту проти котелень на альтернативі, незважаючи на те, що є всі необхідні екологічні висновки та дозволи. Тому знімаються замовні негативні телесюжети. Тому активізувалися проплачені громадські активісти.

Тарас Вишеньский

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ